o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Walczył z LGBT, a sam molestował mężczyzn? Ksiądz: "Przepraszam"

69
Podziel się

Proboszcz parafii Kozala w Lipnie Henryk Kołodziejczyk jest oskarżony o molestowanie wiernych. W liście do parafian przeprasza za swoje zachowanie, które miało wynikać z nadużywania alkoholu. Księdzu wytyka się hipokryzję, wcześniej w parafii zbierano podpisy pod projektem ustawy "Stop LGBT".

Walczył z LGBT, a sam molestował mężczyzn? Ksiądz: "Przepraszam"
Proboszcz parafii Kozala w Lipnie przeprosił parafian za swoje zachowanie (Facebook)
bDSJHmSZ

Sąd Kościelny bada sprawę ks. Henryka Kołodziejczyka, oskarżonego o molestowanie parafian. Lokalne media podają, że napastowanie seksualne ze strony proboszcza zgłosiło co najmniej 5 mężczyzn.

Parafianie nie wiedzą, gdzie w tej chwili przebywa oskarżany ksiądz. Na czas dochodzenia kanonicznego został odsunięty od pełnionych do tej pory funkcji i przebywa na terenie diecezji w miejscu uzgodnionym z biskupem. Ks. Kołodziejczyk został też na początku marca zwolniony ze stanowiska Dziekana Dekanatu Lipnowskiego

bDSJHmTb

W niedzielę wielkanocną wiernych zaskoczyła wiadomość od księdza. W trakcie ogłoszeń duszpasterskich odczytano życzenia i wyjaśnienia napisane przez proboszcza do jego parafian.

Ksiądz Kołodziejczyk w oświadczeniu przeprosił wiernych za swoje zachowanie. Tłumaczy, że wynikało z jego problemów z alkoholem.

W związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem i zakończeniem wstępnego dochodzenia przed Sądem Kościelnym wyrażam ubolewanie, że musicie doświadczać tej sytuacji i jednocześnie przepraszam Was za zgorszenie, którego źródłem stało się nadużywanie alkoholu i moje zachowanie. Zgodnie z poleceniem Sądu Kościelnego poddaję się terapii dla osób chcących żyć w trzeźwości, a także podejmuję długotrwałe, indywidualne rekolekcje pokutne - napisał ks. Kołodziejczyk.
bDSJHmTh

O dalszym losie księdza ma przesądzić biskup diecezjalny. Oświadczenie proboszcza znalazło się również na stronie parafii. Jednak trudno je odczytać, ponieważ kolor czcionki zlewa się z tłem strony.

Księdzu wytyka się hipokryzję. W parafii Kozala zbierano niedawno podpisy pod projektem ustawy "Stop LGBT" autorstwa fundacji Kai Godek. Ustawa zakazywałaby wszelkich manifestacji, których celem jest: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJHmTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(69)
K44
1 tyg. temu
Sąd kościelny....A gdzie sąd RP? Aaaa czarnej mafii on nie dotyczy....Ci mogą więcej;)
Sauron
1 tyg. temu
Jak ktoś tak bardzo występuje przeciw LGBT to sprawa jest podejrzana. Zaraz mi się czerwona żarówa świeci jak słyszę takich.
trrytry
1 tyg. temu
Czyli jednak i bardzie ktoś krzyczy przeciw LPG na oczach wszystkich, tym bardziej "gazuje" po kryjomu. Poszukajmy w pamięci...
bDSJHmTD
Gosc
7 dni temu
Ah ta hipokryzja katolicka to tak jak ten europoseł z Węgier który bronił wartości chrześcijańskich przyłapany na gay party
yaro
7 dni temu
Jarosław Kaczyński najgłośniej wrzeszczy przeciw LGBT ......
Najnowsze komentarze (69)
Wierzący
2 dni temu
Ot i mamy po raz wręcz nieskończony, pokaz najprawdziwszego obrazu K.K. w Polsce. Stanie przed sądem kościelnym, a tam mu szepną na ucho: "Tylko nie mów nikomu". Szczyt hipokryzji!!! Szczerze współczuję doświadczeń, ofiarom tego "duszpasterza".
Wasza kuria
2 dni temu
Parafianki czują się pominięte
Lipno
5 dni temu
A co z pieniędzmi które zniknęły . Proboszcz co chwile miał to nowsze droższy za kilka setek tysięcy auto ... w sobotę ksiądz prosił o datki bo rachunek za ogrzewanie musi zapłacić . Tak właśnie żyją księża , nie wszyscy ...
ryszard
6 dni temu
Po co tyle dawali mu na tacę, ze miał na alkohol i grzeszne przyjemności.
tux
6 dni temu
I jak tu wierzyć kościołowi i księżom. Wszystko to obłuda i fałsz.
Horban
6 dni temu
Kościelne krętactwo i zakłamanie już się normą stały.
ojciec Tadeus...
6 dni temu
Gratuluje portalowi czujności i usuwania komentarzy. Macie zbawienie jak w Banku
Lgbt ssie
6 dni temu
Ksiądz zwalczał nieuczciwą konkurencję.
bDSJHmTv
maja
6 dni temu
Następny ukryty przez biskupa. Hipokryzja kościoła przeraża. I jak tu chodzić do kościoła gdzie jak nie afera pedofilska to problemy alkoholowe.
lokit
6 dni temu
Ja jak ukradne komuś 10tys potem poroznosze ulotki, uwaga złodziej, zostanę głową straży obywatelskiej ludzie będą się odnosić z szacunkiem. No ale w końcu mnie złapią powiem przepraszam i uniknę kary? Nie w najlepszym wypadku dostanę zawiasy jak oddam kase
Anek
6 dni temu
przeprosil ze obcował ze mezczyznami bylo to spowodowane problemami z aloholem. Mysle ze powinni go awansowac na kardynała, ma potencjał .
lucyfer
6 dni temu
No bo wszystko jest dla ludzi, tylko nie wszystko dla wszystkich!!! ha ha ha
dzik
6 dni temu
Przeprasza, no proszę, jeszcze nie dawno nie do pomyślenia. Polscy księża katoliccy jednak się uczą. Mimo wszystko powinni być zdelegalizowani i wysłani do Watykanu, a tam niech się dymają do sądu ostatecznego.
podobnie ma
6 dni temu
jaro
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić