o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Walczył z LGBT, a sam molestował mężczyzn? Ksiądz: "Przepraszam"

76
Podziel się

Proboszcz parafii Kozala w Lipnie Henryk Kołodziejczyk jest oskarżony o molestowanie wiernych. W liście do parafian przeprasza za swoje zachowanie, które miało wynikać z nadużywania alkoholu. Księdzu wytyka się hipokryzję, wcześniej w parafii zbierano podpisy pod projektem ustawy "Stop LGBT".

Walczył z LGBT, a sam molestował mężczyzn? Ksiądz: "Przepraszam"
Proboszcz parafii Kozala w Lipnie przeprosił parafian za swoje zachowanie (Facebook)
bEpxZSvF

Sąd Kościelny bada sprawę ks. Henryka Kołodziejczyka, oskarżonego o molestowanie parafian. Lokalne media podają, że napastowanie seksualne ze strony proboszcza zgłosiło co najmniej 5 mężczyzn.

Parafianie nie wiedzą, gdzie w tej chwili przebywa oskarżany ksiądz. Na czas dochodzenia kanonicznego został odsunięty od pełnionych do tej pory funkcji i przebywa na terenie diecezji w miejscu uzgodnionym z biskupem. Ks. Kołodziejczyk został też na początku marca zwolniony ze stanowiska Dziekana Dekanatu Lipnowskiego

bEpxZSvH

W niedzielę wielkanocną wiernych zaskoczyła wiadomość od księdza. W trakcie ogłoszeń duszpasterskich odczytano życzenia i wyjaśnienia napisane przez proboszcza do jego parafian.

Ksiądz Kołodziejczyk w oświadczeniu przeprosił wiernych za swoje zachowanie. Tłumaczy, że wynikało z jego problemów z alkoholem.

W związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem i zakończeniem wstępnego dochodzenia przed Sądem Kościelnym wyrażam ubolewanie, że musicie doświadczać tej sytuacji i jednocześnie przepraszam Was za zgorszenie, którego źródłem stało się nadużywanie alkoholu i moje zachowanie. Zgodnie z poleceniem Sądu Kościelnego poddaję się terapii dla osób chcących żyć w trzeźwości, a także podejmuję długotrwałe, indywidualne rekolekcje pokutne - napisał ks. Kołodziejczyk.
bEpxZSvN

O dalszym losie księdza ma przesądzić biskup diecezjalny. Oświadczenie proboszcza znalazło się również na stronie parafii. Jednak trudno je odczytać, ponieważ kolor czcionki zlewa się z tłem strony.

Księdzu wytyka się hipokryzję. W parafii Kozala zbierano niedawno podpisy pod projektem ustawy "Stop LGBT" autorstwa fundacji Kai Godek. Ustawa zakazywałaby wszelkich manifestacji, których celem jest: kwestionowanie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, propagowanie związków partnerskich, małżeństw jednopłciowych, adopcji i przysposobienia dzieci przez pary jednopłciowe czy innej niż heteroseksualna orientacji płciowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpxZSwi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
OTTAK
miesiąc temu
Oto jeszcze jeden powód dlaczego należy zdelegalizować i fizycznie zlikwidować tę przestępczą organizację watykańską jak też jej funkcjonariuszy (szki) i ich czołowych kolaborantów .!!!
historia
3 miesiące temu
w SD, SA, SS, NSDAP, Gestapo, które jako organizacje nazistowskie programowo zwalczały ścigając, więżąc, torturując i bestialsko mordując osoby LGBT było sporo homoseksualistów!!!! tak to już jest, iż niektórym wydaje się,że najciemniej jest pod latarnią
wb.
3 miesiące temu
Zapatrzył się na ważnych polskich polityków o których głośno, że są homonipewni a publicznie nazywają "kochających inaczej" wrogami Polski.Hipokrytów u nas dostatek.
bEpxZSwj
Katoliczka
3 miesiące temu
Ot i tak jest kto za dużo krzyczy ten ma dużo za uszami,trzeba przyjrzeć się teraz purpuratom .
Ciocia Misia
3 miesiące temu
Andrian a gdzie ulaskawienie?
Oddany Przyja...
3 miesiące temu
Może niektórym Księżom z Włocławka skończą się te apartamenty w Gdańsku i w Toruniu.
gość
3 miesiące temu
Henryk budowniczy, wybudował: plebanie, przedszkole.Teraz jest już niepotrzebny. Zastanówmy się, kto teraz na tym może skorzystać.
Wierzący
3 miesiące temu
Ot i mamy po raz wręcz nieskończony, pokaz najprawdziwszego obrazu K.K. w Polsce. Stanie przed sądem kościelnym, a tam mu szepną na ucho: "Tylko nie mów nikomu". Szczyt hipokryzji!!! Szczerze współczuję doświadczeń, ofiarom tego "duszpasterza".
Wasza kuria
3 miesiące temu
Parafianki czują się pominięte
Lipno
3 miesiące temu
A co z pieniędzmi które zniknęły . Proboszcz co chwile miał to nowsze droższy za kilka setek tysięcy auto ... w sobotę ksiądz prosił o datki bo rachunek za ogrzewanie musi zapłacić . Tak właśnie żyją księża , nie wszyscy ...
ryszard
4 miesiące temu
Po co tyle dawali mu na tacę, ze miał na alkohol i grzeszne przyjemności.
tux
4 miesiące temu
I jak tu wierzyć kościołowi i księżom. Wszystko to obłuda i fałsz.
Horban
4 miesiące temu
Kościelne krętactwo i zakłamanie już się normą stały.
bEpxZSwb
ojciec Tadeus...
4 miesiące temu
Gratuluje portalowi czujności i usuwania komentarzy. Macie zbawienie jak w Banku
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić