Wałęsa zapytany o PiS. "To jest skandal"

9

Jarosław Wałęsa podczas rozmowy z "Faktem" mówił choćby o poczynaniach swojego ojca, ale i o ruchach partii rządzącej. Poseł Platformy Obywatelskiej wyraźnie dał do zrozumienia, co sądzi na temat Prawa i Sprawiedliwości.

Wałęsa zapytany o PiS. "To jest skandal"
Jarosław Wałęsa, Danuta Wałęsa (AKPA, EUZEBIUSZ NIEMIEC)

Jarosław Wałęsa karierę polityczną rozpoczął w 2004 roku. Oprócz obecnej, IX kadencji Sejmu, rolę posła pełnił też w okresie V i VI kadencji. W latach 2009-2019 był natomiast europarlamentarzystą.

Prywatnie Jarosław Wałęsa jest synem Lecha Wałęsy, prezydenta Polski od 1990 do 1995 roku. Ostatnio poseł PO udzielił wywiadu, w którym usłyszał choćby pytanie o to, czy jest szansa na to, że jego partia "dogada się" z Lewicą.

Nie, PO nie skręca na lewo. My zrzeszamy w swoich szeregach ludzi z różnych stron. Zawsze tak było. Na tym polegała idea powstania Platformy. Gdyby to było tylko ugrupowanie Włodzimierza Czarzastego, to myślę, że takie porozumienie byłoby możliwe. Ale ta Lewica zrzesza inne ugrupowania, jak chociażby partia Razem i chyba on nie będzie w stanie doprowadzić do porozumienia z PO - podkreślił w rozmowie z "Faktem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Balcerowicz chwali Konfederację. 500 plus do likwidacji? "Ludzie muszą wiedzieć, że jest coś za coś"

Mówił również o polityce PiS względem kobiet. - To jest skandal, że w Polsce się uprzedmiotawia kobiety. Ta władza chciałaby je pozbawić decydowania o własnym ciele, zdrowie i życiu. To wszystko nie przystoi do obecnych czasów. Na przykładzie polityki wobec kobiet idealnie widać całą ideę działania PiS. Ten zamordyzm i centralizm, który oni chcą wprowadzać w każdej sferze. To jest skandaliczne. Ale to jest element ich filozofii - zaznaczył dosadnie.

Wtedy Lech Wałęsa nie narzeka na zdrowie

Jarosław Wałęsa przy okazji rozmowy z tabloidem ujawnił także, kiedy jego ojciec jest w pełni zadowolony.

Jeśli on nie jest aktywny, to gorzej dla jego zdrowia i moja mama też wtedy nie jest zadowolona. Mój ojciec najlepiej realizuje się, kiedy ma dużo pracy. I wtedy nie narzeka na zdrowie. Aktywność przede wszystkim. Podupadł na zdrowiu po pandemii, kiedy wszyscy byliśmy zamknięci w domach. To dla niego to było bardzo niekorzystne. A teraz ma dużo wyjazdów. Jest coraz lepiej - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić