Karolina Woźniak| 

Warszawa. Jezus Chrystus z tęczową flagą. Minister zawiadomił prokuraturę

94

Aktywiści zawiesili tęczową flagę na pomniku Jezusa przed Kościołem św. Krzyża. Wiceminister sprawiedliwości zawiadomił o tym prokuraturę. Uważa Jezusa z tęczową flagą w Warszawie za profanacje.

Warszawa. Jezus Chrystus z tęczową flagą. Minister zawiadomił prokuraturę
Sebastian Kaleta zgłosił zawiadomienie do prokuratury (Twitter.com, @sjkaleta)

Jezus z tęczową flagę. Autorzy akcji piszą: "To miasto jest dla wszystkich. To miasto jest też nasze". Aktywiści rozwiesili na warszawskich pomnikach tęczowe flagi.

Przyozdobiono nimi Marszałka Piłsudskiego koło Belwederu, Syrenki nad Wisłą, Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, Tarasa Szewczenkę, a także Jezusa sprzed Kościoła św. Krzyża – wymieniają autorzy akcji.

Warszawa. Jezus z tęczową flagą

Nie trzeba było długo czekać na reakcję wiceministra sprawiedliwości. Kaleta złożył do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie. Jego zdaniem taka akcja jest obrazą uczuć religijnych.

Stała się rzecz skandaliczna, która musi się spotkać ze stanowczą reakcją naszego państwa – napisał Sebastian Kaleta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Do policjantów wpłynęły 3 zgłoszenia. Pierwsze z nich funkcjonariusze odebrali o 3:30. Dotyczyło ono pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Po godzinie 7:00 wpłynęły kolejne zawiadomienia. Tym razem dotyczyły pomnika Jana Kilińskiego i Warszawskiej Syrenki.

Zobacz także: Edyta Górniak o wizycie w patriotycznej stacji. "Zaskoczyło mnie, że moje 'gay community' tego nie zrozumiało"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić