EŁEM| 
aktualizacja 

Warszawa. Uważajcie na tego człowieka. Grasuje m.in. na S8

1027

Nietypowy problem mieszkańców podwarszawskiej Kobyłki. Mieszkańcy miasta narzekają na jednej z grup lokalnych na Facebooku, że są naciągani przez Roma. Stoi na autostradzie obok samochodu i twierdzi, że nie ma pieniędzy na benzynę. Naciągacz pojawia się, jak wynika z doniesień, w różnych punktach Warszawy.

Warszawa. Uważajcie na tego człowieka. Grasuje m.in. na S8
Naciągacz na drodze krajowej S8 (Facebook)

O sprawie poinformowała jedna z mieszkanek Kobyłki. Kobieta napisała, że na drodze krajowej S8 stoi samochód a obok niego mężczyzna proszący o pieniądze na benzynę. Przekonuje, że zgubił portfel i w zamian za gotówkę oferuje sygnet.

Drodzy mieszkańcy. Przy S8 w kierunku Wwy po raz kolejny zatrzymał nas miły Pan romskiej urody, któremu skończyła się benzyna i w zamian za sygnet rzekomo warty 1000zł (lub więcej) prosi o 200zł na paliwo - pisze autorka posta.

Dodała do posta zdjęcie. Faktycznie, na fotografii widać eleganckiego mercedesa z tablicami rejestracyjnymi spoza Polski i stojącego obok auta mężczyznę.

Zobacz także: Anna Popek: polscy Romowie mówią o mnie: nasza biała siostra

Uwaga na seniorów

Autorka pisze dalej, by przestrzec szczególnie osoby starsze, które łatwiej i chętniej sięgają do portfela.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie tylko Kobyłka

Poprzednim razem był równie ładnie ubrany, był porsche, dziś jak widać zaparkował sobie mercedesem. Uprzedzajcie swoich starszych rodziców lub dziadków bo Pan raczej łapie na swoje chwyty ludzi starszych o dobrym sercu - dodaje.

Faktycznie, w komentarzach pojawiają się informacje o pierwszych ofiarach oszusta. Co ciekawe, podobny problem sygnalizowali członkowie analogicznej grupy mieszkańców Żerania. Dotyczyć miał, jak wynika z posta, tego samego mężczyzny.

Mieszkańcy skarżą się, że stanowi on zagrożenie na drodze. Post udostępniono ponad 5 tys. razy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić