aktualizacja 

"Warto było zginąć". 30 worków na śmieci dla wdów z Donieckiej Republiki Ludowej

Władze tzw. Donieckiej Republiki Ludowej przekazały wdowom po zmarłych zmobilizowanych żołnierzach "prezenty świąteczne". Kasze, mięsne konserwy i płyny do mycia naczyń trafiły do kobiet opakowane w worki na śmieci. Propagandyści pochwalili się, że wdowy otrzymały "aż" 30 takich paczek.

"Warto było zginąć". 30 worków na śmieci dla wdów z Donieckiej Republiki Ludowej
Prezenty dla wdów nieżyjących żołnierzy (YouTube)

Propagandowy materiał udostępnił na swoim kanale YouTube dziennikarz Denis Kazanski, który zwrócił uwagę na "hojne prezenty" rosyjskich władz na okupowanych terenach.

30 worków na śmieci dla wdów

Dziennikarz zwrócił uwagę na to, w jaki sposób wdowy żołnierzy, którzy zostali wysłani na wojnę, są wspierani przez tzw. władze Donieckiej Republiki Ludowej. Okazuje się, że otrzymują paczki z podstawowymi artykułami.

Wydarzenie było tak istotne dla propagandy, że tzw. telewizja DRL przygotowała cały materiał o tym, jak władze uroczyście przekazują... 30 worków na śmieci kobietom, które straciły swoich mężów na wojnie.

Pragnę podkreślić, że 30 paczek to nie cała pomoc. Wcześniej przekazaliśmy 1,5 tys. takich paczek - chwali się w materiale Jekaterina Martjanowa, przedstawicielka tzw. władz Donieckiej Republiki Ludowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Upadł symbol Mariupola. Rosjanie wprowadzają swoje porządki

"Warto było zginąć"

Inny przedstawiciel separatystów mówi, że zmarli na wojnie żołnierze to przeważnie byli górnicy z Makiejewki, którzy zostali zmobilizowani kilka miesięcy temu. Przekazał, że w paczkach dla wdów są kasze, płyny do mycia naczyń, mięsne konserwy (tzw. tuszonki) oraz artykuły higieny osobistej.

Dziennikarz Denis Kazanski zwraca uwagę, że dla separatystów nie jest istotne to, że żołnierze zginęli za nic i wyjechali na wojnę bez żadnego przygotowania. - Przynajmniej obronili Donbas - warto było zginąć - ironizuje Kazanski na filmiku.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Miasto okupowane przez separatystów

Makiejewka to jedno z największych miast obwodu donieckiego w Ukrainie. Od 2014 roku znajduje się pod kontrolą separatystów z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Miasto graniczy z również okupowaną stolicą obwodu donieckiego - Donieckiem. Zgodnie z ustawodawstwem Ukrainy jest to terytorium czasowo okupowane przez Rosję.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić