Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ważna zapowiedź Zbigniewa Ziobro. Chce wypowiedzenia konwencji stambulskiej

32

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział złożenie wniosku o wypowiedzenie przez Polskę konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (tzw. konwencji stambulskiej). Skąd taki ruch?

Ważna zapowiedź Zbigniewa Ziobro. Chce wypowiedzenia konwencji stambulskiej
Ziobro zapowiedział złożenie wniosku o wypowiedzenie konwencji stambulskiej (PAP)

"Przechodzimy od słów do czynów" - mówił w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Składamy formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie prac formalnych nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej – dodał.

Minister podkreślał, że polskie prawo wystarczająco broni kobiety przed przemocą. Jednocześnie zaznaczał, iż konwencja jest "szkodliwa w warstwie ideologicznej".

Dokonaliśmy takich zmian w prawie, o których wielokrotnie mówili przedstawiciele Lewicy czy środowisk liberalnych, ale oni mówili, a myśmy to zrobili. Robiliśmy to w sposób wolny od ideologii – przekazał szef Solidarnej Polski w trakcie konferencji prasowej.
Zobacz także: Gwałtowny wzrost zakażeń u sąsiada Polski. "To trochę wygląda jak w marcu"

Kiedy wniosek Zbigniewa Ziobro?

Minister sprawiedliwości wyjawił również, że wniosek o wypowiedzenie konwencji stambulskiej przez Polskę zostanie złożony już w poniedziałek.

Popatrzmy na fakty a nie na słowa, popatrzmy na czyny, a nie na propagandę. Fakty stoją za nami. To my doprowadziliśmy do takich zmian w polskim prawie, które wzniosły na najwyższy standard europejski i światowy normatywną ochronę kobiet przed przemocą – komentował Zbigniew Ziobro.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić