aktualizacja 

Wciąż rośnie skala tragedii. Rosjanie podali najnowsze dane

Liczba osób, które ucierpiały w wyniku ataku terrorystów na salę koncertową Crocus City Hall w piątek wieczorem, wzrosła do 154 - powiadomiły struktury ministerstwa zdrowia. Liczba ofiar śmiertelnych to 133.

Wciąż rośnie skala tragedii. Rosjanie podali najnowsze dane
Atak na salę koncertową pod Moskwą. Liczba rannych wzrosła (EPA, PAP, MAXIM SHIPENKOV)

Jak podaje agencja TASS, powołując się na regionalne struktury resortu zdrowia, na listach rannych jest 154 ludzi. W szpitalach leczonych jest 107 osób, kolejne 44 wymagają opieki ambulatoryjnej. Trzy osoby wypisano już ze szpitala.

Według ostatnich danych w ataku terrorystycznym pod Moskwą zginęły 133 osoby.

Atak na salę koncertową pod Moskwą

Przypomnijmy, w piątek 22 marca, uzbrojeni napastnicy zaatakowali salę koncertową Crocus City Hall w Krasnogorsku pod Moskwą. Do widzów otworzono ogień, były też doniesienia o eksplozjach. Wybuchł pożar, w wyniku którego zawalił się dach budynku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 22.03

Do przygotowania ataku przyznała się organizacja Państwo Islamskie prowincji Chorasan.

Rosyjskie władze twierdzą, że schwytano czterech sprawców zamachu i nie są to obywatele Rosji. Terroryści zostali zatrzymani w obwodzie briańskim.

Oświadczenie Putina

Po niemal 20 godzinach od rozpoczęcia strzelaniny głos ws. zabrał Władimir Putin. W specjalnym oświadczeniu zapewnił, że wszyscy zaangażowani w "krwawy i barbarzyński zamach" zostaną ukarani.

Zaznaczył, że wszystkim, którzy ucierpieli oraz rodzinom ofiar, zostanie udzielona pomoc. Przekazał, że niedziela 24 marca, będzie w Rosji dniem żałoby narodowej.

Władimir Putin oświadczył również, że piątkowy atak to był nie tylko "starannie i cynicznie przygotowany zamach, ale zorganizowane masowe zabójstwo bezbronnych cywilów". Sprawców porównał do nazistów.

Wszyscy wykonawcy, organizatorzy i zleceniodawcy poniosą sprawiedliwą i nieuniknioną karę - oświadczył.

- Wiemy, czym jest groźba terroryzmu. Liczymy tu na współpracę ze wszystkimi państwami, które szczerze podzielają nasz ból i są gotowe realnie połączyć wysiłki w walce ze wspólnym wrogiem, międzynarodowym terroryzmem - dodał.

Atak na salę koncertową pod Moskwą. Nagrania

W sieci pojawiło się mnóstwo nagrań, na których zarejestrowano atak i brutalność zamachowców. Na jednym z filmów widzimy, jak ludzie próbują wydostać się z budynku, ale część wyjść przeciwpożarowych jest zamknięta.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Źródło: o2.pl, PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić