Wędkarze siedzieli na wózkach inwalidzkich. "Nie mieli szans się uratować"

44

Brytyjskie służby wciąż poszukują dwóch wędkarzy, którzy zaginęli w środę w katastrofie łodzi w hrabstwie Devon. Wraz z postępem śledztwa, na jaw wychodzą coraz bardziej zaskakujące fakty. Okazuje się, że zaginieni mężczyźni byli najprawdopodobniej przypięci do wózków inwalidzkich.

Wędkarze siedzieli na wózkach inwalidzkich. "Nie mieli szans się uratować"
Brytyjska policja poszukuje dwóch zaginionych wędkarzy (Newspix, SWNS, James Dadzitis)

W środę 8 czerwca na jeziorze Roadford wywróciła się łódka. W momencie incydentu na pokładzie znajdowało się 6 osób. Cztery z nich udało się uratować.

Funkcjonariusze wciąż poszukują 2 zaginionych wędkarzy. Jak podaje "Metro", obaj siedzieli na łódce na wózkach inwalidzkich.

Byli do nich przypięci, żeby nie wypadli. Nie mieli żadnych szans się uratować. To robota dla policyjnych nurków – podkreśla anonimowy informator brytyjskiej gazety.

Policja wciąż szuka dwóch mężczyzn. Mieli siedzieć na wózkach inwalidzkich

Policja przekazała, że jezioro zostanie zamknięte do czasu odnalezienia wędkarzy. W oświadczeniu podano, że rodziny mężczyzn są informowane na bieżąco o stanie poszukiwań.

Akcja rozpoczęła się dzisiaj, 9 czerwca. Wciąż pracujemy nad odnalezieniem obu zaginionych – podkreślił rzecznik policji Dan Evans.

Tragedia na jeziorze w Wielkiej Brytanii. Cztery osoby udało się uratować

Dwie z uratowanych osób zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z nich wciąż znajduje się w stanie krytycznym. Dwie kolejne zostały zwolnione bezpośrednio do domu.

Lekarze stwierdzili, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – zaznaczył policjant.

Obejrzyj także: Tragiczny finał spływu. Świadkowie wszystko nagrali

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić