Wesela wracają. Zaszczepieni będą mieć łatwiej

95

Już wkrótce znów możliwa będzie organizacja wesel. Okazuje się, że najprawdopodobniej młode pary będą mogły "przekroczyć" limity wyznaczone przez polski rząd. Jak to możliwe?

Wesela wracają. Zaszczepieni będą mieć łatwiej
Wesele 2021. Na jakich zasadach? (Pixnio)

Rząd zadecydował, że wesela będą mogły być organizowane już po 15 maja. Dopuszczone będą zabawy na świeżym powietrzu do maksymalnie 25 osób.

Od 29 maja przyjęcia weselne będzie można organizować w obiektach zamkniętych. Para młoda będzie mogła zaprosić maksymalnie 50 osób.

Odmrażanie wesel. Bonus od rządu

Okazuje się jednak, że nie wszyscy zostaną uwzględnieni w tych limitach. Oprócz tych najpierw 25, a później 50 osób, najprawdopodobniej na wesele będzie można zaprosić dowolną liczbę zaszczepionych gości. RMF FM donosi, że nie będą oni wliczani do limitów.

Jako zaszczepione liczą się tylko te osoby, które przyjęły dwie dawki preparatu Pfizer, AstryZeneki lub Moderna, a także te, które zaszczepiono jednodawkową szczepionką koncernu Johnson&Johnson.

RMF FM informuje, że zasada niewliczania zaszczepionych do limitów gości ma dotyczyć także innych uroczystości okolicznościowych, jak m.in. przyjęć z okazji komunii, chrzcin, a także spotkań firmowych.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić