Weszli do sauny w Szaflarach. Trafili do szpitala

164
Podziel się:

W miejscowości Szaflary w Małopolsce rozegrał się dramat. We wtorek 10 sierpnia w kompleksie basenów termalnych Gorący Potok wybuchł pożar spowodowany awarią centrali systemu wentylacji w budynku sauny. Ucierpiały dwie osoby.

Weszli do sauny w Szaflarach. Trafili do szpitala
Do pożaru doszło w saunie. (Getty Images, Ryhor Bruyeu (Grigory Bruev) (Ryhor Bruyeu)

Pożar wybuchł przed godziną 17. Objął saunę, w której przebywały dwie osoby. Na miejsce wysłano dziewięć zastępów straży pożarnej – dwa państwowej i siedem ochotniczej.

Było podejrzenie, że w budynku może znajdować się wiele osób, ale okazało się po dojeździe, że sauna była nieczynna. Podjęliśmy próbę gaszenia i ewakuacji ludzi znajdujących się ewentualnie w obiekcie – poinformował dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej z Nowego Targu st. kpt. Rafał Urbaniak w rozmowie z TVN.

Poszkodowani to pracownicy sauny, którzy w czasie pożaru przeszukiwali obiekt. Jeden z nich stracił przytomność. Obaj z objawami zatrucia trafili do szpitala w Nowym Targu.

Strażacy sprawdzili wszystkie budynki należące do obiektu urządzeniami pomiarowymi. Nie wykrywszy żadnych zagrożeń, zezwolili na dalsze korzystanie z term. Przyczyną pożaru była awaria centrali systemu wentylacji w budynku sauny.

Zobacz także: Pożar w Nowej Białej. Sprawdziliśmy sytuację prawie dwa miesiące po katastrofie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: BJ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić