o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

WHO bije na alarm. Wiadomość do wszystkich państw

29
Podziel się

Dotychczas plany odnośnie wakacji 2021 zakładały, że osoby zaszczepione otrzymają specjalny elektroniczny certyfikat. Na podstawie tego dokumentu mogliby podróżować do innych państw bez odbywania kwarantanny. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie należy do zwolenników tego rozwiązania.

WHO bije na alarm. Wiadomość do wszystkich państw
WHO sceptycznie podchodzi do paszportów szczepionkowych. (Getty Images)
bDUonbWt

Jak podaje The Sun, eksperci Światowej Organizacji Zdrowia są przeciwnikami wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Swoje argumenty przedstawili w specjalnym raporcie.

Paszport szczepionkowy – WHO protestuje

Jak wynika z danych przedstawionych w raporcie WHO, udzielenie zezwolenia na swobodne podróżowanie może przyczynić się do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Wskazywali, że mimo przyjęcia obu dawek szczepień niektórzy pacjenci nie mają we krwi wystarczającej liczby przeciwciał, aby zneutralizować SARS-CoV-2.

bDUonbWv

To nie koniec argumentów WHO "przeciw". Jak alarmują eksperci, podobna polityka szczepień może doprowadzić do niedoborów dawek dla osób obarczonych wysokim ryzykiem.

Biorąc pod uwagę ograniczoną dostępność szczepionek, szczepienia podróżnych mogą skutkować niewystarczającymi dostawami szczepionek dla priorytetowych populacji, uważanych za obarczone wysokim ryzykiem ciężkiej choroby COVID-19 – cytuje treść raportu WHO "The Sun".
Zobacz także: Zobacz też: Urlop w trakcie pandemii. Polacy szukają miejsc na odludziu
bDUonbWB

Paszporty szczepionkowe – kiedy? Unia Europejska odsuwa temat

W czwartek 25 lutego odbył się wirtualny szczyt Unii Europejskiej, podczas którego omówiono m.in. kwestię paszportów szczepionkowych. Grecki premier Kyriakos Mitsotakis nalegał na przyspieszenie prac w nadziei, że pomoże to w odbudowaniu europejskiej turystyki.

Ostatecznie prace nad paszportem szczepionkowym odłożono w czasie. Angela Merkel wskazała, że dyskusje w związku z powstaniem tego dokumentu powinny zostać wznowione za około trzy miesiące. Jak argumentowała, w pierwszej kolejności należy zapewnić wszystkim obywatelom państw Unii Europejskiej równy dostęp do szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUonbWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Polak
2 miesiące temu
WHO niech bije się po głowie za tą całą mistyfikację kiedyś odpowie!!!!
Olo
2 miesiące temu
Nie da się tych bzdur czytać
Realista
2 miesiące temu
Jakiś scenariusz piszą, żeby zadłużyć większą część świata i wprowadzić nowy porządek, tj.pełną kontrolę obywateli. Cyfrowy pieniądz i cyfrowe dokumenty. Dochód podstawowy żeby ludzi uzależnić od władzy. 500+ to taki wstęp, żeby stworzyć dzieci socjalizmu.
bDUonbWX
pawel
2 miesiące temu
gdzie było WHO pod koniec 2019 roku ?
Dobrze mówi
2 miesiące temu
No tym razem Angela dobrze mówi. Nie ma dla wszystkich równego dostępu do szczepienia, to nie ma mowy o takich paszportach. Inaczej można toczyć pozwy zbiorowe o wysokie odszkodowania za dyskryminację.
Najnowsze komentarze (29)
JJ@
2 miesiące temu
Jesteśmy traktowani jak byśmy z kosmosu wrócili astronauci też przechodzili kwarantanny ps . Pamiętaj że za granicą maz mieć swój paszport szczepień i swojego psa też....
ada
2 miesiące temu
Po co paszport lepiej wypalić na czole i ok
Abc
2 miesiące temu
To, że osoba zaszczepiona nie powinna zachorować to, raczej oczywista sprawa, ale kto powiedział i dał gwarancję, że taka osoba nie może zarazić nikogo w przypadku, gdy sama miała kontakt z wirusem? Takie gwarancje mogą dać tylko politycy i opłacani"eksperci". Szczepionka nie unieszkodliwia wirusa, które może znajdować się na dłoniach, odzieży, a nawet w jamie ustnej. Ma nie dopuścić do jego namnażania poprzez odpowiednią reakcję układu odpornościowego. Sami producenci piszą, że szczepionki chronią głównie przed ciężkimi i śmiertelnymi skutkami choroby. Traktowanie zaszczepionych w sposób szczególnie uprzywilejowany, to jakaś pomyłka, a bardziej jako zachętą do szczepienia. Dlaczego zaszczepieni lekarze nie zaczynają normalnie przymocować pacjentów, skoro są bezpieczni dla siebie i innych?
Zeeeeet
2 miesiące temu
Zapychać niedouki na oddziały kovidowe, popracować bez maseczek, rękawiczek, fartuchów chociaż miesiąc i jeżeli zdążycie to podziękujcie tej hejterce! Może się wam uda przetrwać ,to jej powiecie czy miała rację! Życzę zdrowia żebyście to osiągnęli!
Polak
2 miesiące temu
To who trzeba rozwiązać a ta pseudo epidemia która nabija kasę biznesmenów a niszczy normalnych ludzi powinno się otworzyć wszystko bo takie życie jak nam Morawiecki z Jarkiem proponuje to niech sobie te pieprzone maski z Chin na dupe założą bo biznes ktoś na tym zrobił a nie nam Polakom każą je nosić i policji każą nam mandaty dawać żeby za ich durne ustawy kasa się zgadzała
endrju
2 miesiące temu
Mieli swoją szansę. Niech sp(wie...) adaja. Zrobili nas w to gówno i nie należy im się żaden posluch. Żadna kasa. Za to co pozwolili chinom powinni odpowiedzieć i ponieść karę
qanon
2 miesiące temu
To sie nazywa legalizacja rasizmu
Tomek Krk
2 miesiące temu
Wyłączyłem TV...nie ma "pandemii", słońce świeci, życie toczy się jak dawniej. Włączyłem TV...straszą że umrzemy, każą siedzieć w norach z kagańcami na pyskach. :) Wnioski wyciągnijcie sami.
bDUonbWP
1234...
2 miesiące temu
Jakiś dziwny schemat zauważam, a mianowicie; najpierw who bije na alarm, ostrzega, straszy. Następnie rządy państw wykonują zalecenia who i wtedy who wycofuje się z tych zaleceń, na zasadzie my tego nie zalecamy... Taki to dziwny układ powtarzany kolejny raz
M1306
2 miesiące temu
Osoby na którym byli zaszczepieni niestety będą musieli czekać.Gdy wirus nie będzie bardzo groźny.Bo jeśli nie będą przestrzegać to wirus będzie jeszcze najbardziej najgroźniejszy
Emilian58
2 miesiące temu
Może być tak że ci chorzy umysłowo ustawiacze świata wypuszczą takiego wirusa że ludzie będą wręcz prosić o szczepienia! I wtedy nas zaczipują czyli żegnaj WOLNOŚCI i świecie jaki znaliśmy jeszcze niedawno!
Gulaż
2 miesiące temu
Czyli szczepienia są bezsensowne ludzie się szczepią żeby móc wyjeżdżać a tu figa to już napewno idzie ku wojnie ,bo ludzie tego nie wyczymią a pewnie o to im chodzi .
12345
2 miesiące temu
To już kończy się nasza cywilizacja chcą nas pozamykać na amen najpierw dali wolność a teraz zabieraja
Ola
2 miesiące temu
Dzięki tej plandemii ludzie dopiero przejrzeli na oczy jak politycy, media, instytucje międzynarodowe manipulują ludźmi, ich wiarygodność sięgnęła dna.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić