Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

WHO o Omikronie: "nieracjonalna reakcja"

8
Podziel się

Cały świat panikuje przed nowym afrykańskim wariantem COVID-19 nazwanym Omikron. WHO komentuje reakcję państw na informację o nowym wariancie jako "nieracjonalną".

WHO o Omikronie: "nieracjonalna reakcja"
WHO o Omikronie. (Pixabay)

W Afryce koronawirus ponownie zmutował. W związku z tym wiele państw zdecydowało się na zamknięcie granic w obawie przed Omikronem. Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom zabrał głos w sprawie szerzącej się izolacji. Jego zdaniem ograniczanie podróży jest nieracjonalne.

Nie ma oparcia w ustaleniach naukowych, ani nie jest skuteczne - mówi Adhanom o zamykaniu granic.

Jego zdaniem taka postawa szkodzi państwom afrykańskim, gdzie zidentyfikowano nowy wariant. Jaka więc powinna być prawidłowa reakcja wg WHO na Omikrona? Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje, by bogatsze kraje wstrzymały się z aplikowaniem trzeciej dawki. Zapasy preparatów powinny trafić do biedniejszych krajów (min. do Afryki gdzie wg danych WHO z października zaszczepionych było tylko 2,6 proc. mieszkańców).

Brak szczepień w biedniejszych krajach daje wirusowi doskonałe warunki do mutacji. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że w ten sposób wydłużamy pandemię nawet o ponad rok. Zamknięcie granic prowadzi więc do "pogłębiania nierówności". WHO apeluje, by zadbać o jak największą liczbę szczepień wszędzie, bo tylko to może spowolnić COVID-19.

Zobacz także: Szczepienia w szkołach? Zapowiedź wiceministra
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
wkurzony
2 miesiące temu
WHO powinno zostać zniszczone są na usługach elit grupy BILDENBERG!!!!!!!włącz myślenie!!!!!!
xxxx
2 miesiące temu
who to komuna...
W.Putin
2 miesiące temu
W szczepionkach ludziom wstawia się czip powodujący groźną chorobę: lucyferiozę.
M1306
2 miesiące temu
Bo Antyszczepionkowcy mają w dupie u murzyna te szczepionki i chcą,żeby dorośli,dzieci i noworodki zdechli jak psy natychmiastowo zamiast się szczepić
Heniek
2 miesiące temu
WHO jak rasowy palacz. Raz przygasza, raz wznieca.
Hynk
2 miesiące temu
Macie na swoich rękach krew tysięcy ludzi za promowanie niesprawdzonych szczepionek w eksperymencie medycznym (jak jest napisane w oficjalnych dokumentach) Dołożyliście swoją cegiełkę w tym kłamstwie i ludobójstwie dziennikarze z o2. Bóg na was patrzy.
Voooo
2 miesiące temu
Jacy wszyscy uczeni!!! Skąd wy macie te wszystkie informacje? Przecież Nobel wam się należy w dziedzinie informacji. Naukowcy i medycy jeszcze nie wiedzą a wy już macie tą wiedzę. Dzwońcie do who i innych. Przecież tak uratujecie świat. Oko mamo.... Gdzie ja żyję?!!!!
Fuk
2 miesiące temu
Omikron sromikron. Szczepionki nie działają na Cow ID 19 wiec wymyślili mutacje, żeby usprawiedliwić zgony poszczepienne.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić