Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Tymczasem w biurowcu w centrum Gdańska... Internautom opadły szczęki

313
Podziel się:

Po portalach społecznościowych krążą nagrania wideo z egzorcyzmów, które przeprowadzają dwaj mężczyźni. Internauci są w szoku. Są świadectwa osób, które twierdzą, że te im "pomogły". Większość wątpi jednak w nadprzyrodzone możliwości samozwańczych egzorcystów. Na Twitterze internauci wprost śmieją się z filmu, na którym ktoś, wrzeszcząc na "złe duchy", próbuje wypędzić je z ciała rzekomo opętanej kobiety. A to wszystko działo się w biurowcu w centrum Gdańska...

Tymczasem w biurowcu w centrum Gdańska... Internautom opadły szczęki
Nagrania wideo z egzorcyzmów podbijają sieć (Twitter)

Egzorcyzmy są niewątpliwie obrzędem budzącym spore zainteresowanie, choć głównie z powodów rozrywki, jakich dostarczają internautom nagrania z tego typu praktyk duchowych. Pastor Tomasz Dorożała przeprowadza "egzorcyzmy" od 2015 roku, a o jego postaci z roku na rok jest coraz głośniej. Sam mówi o sobie, że jego misją jest "szeroko pojęte Przebudzenie, czyli wprowadzenie praktycznej prawdy Bożej w świecie pełnym kłamstwa, która przekłada się na sukces życia ludzi wierzących w każdym aspekcie ich funkcjonowania".

Ostatnio sporą popularność zaczęły zyskiwać filmiki z egzorcyzmów przeprowadzanych przez Dorożałę. W obrzędach pomaga mu duchowy mentor Artur Ceroński. Niedawno usługi dokonano w jednym z gdańskich biurowców. Na nagraniach wideo widać dwóch mężczyzn krzyczących na kobietę, która tarza się po ziemi w obecności kilkuosobowej widowni.

Jeden z internautów zamieścił na Twitterze wpis egzorcyzmowanej kobiety. Ta podziękowała Tomaszowi Dorożale na Facebooku za przeprowadzenie obrzędów i mówiła o ich rzekomej skuteczności. Według niej to właśnie dzięki nim ustąpił jej problem z... nietrzymaniem moczu związany z przemieszczeniem macicy po urodzeniu piątego dziecka.

Internauci zażenowani

Nagrania wideo z egzorcyzmów jednak w większości rozbawiły internautów. Wielu z nich nazwało je "cyrkiem", a grupę, która spotkała się w gdańskim biurowcu, sektą. Niektórzy z komentujących zażartowali nawet, że chcą zobaczyć jak "opętana" kobieta lewituje.

Chcemy zobaczyć lewitację, albo jak pluje gwoździami - zakpił internauta.
Aż nie wierzę, że oni tak na serio... - czytamy komentarz użytkownika Twittera.
Dawno nie widziałem takiego cyrku, jak egzorcyzmy polskiej sekty. Rok 2021, biurowiec w centrum Gdańska, a "egzorcysta" szczeka na duchy - śmieje się ktoś inny.
Zobacz także: Szczepienia w szkołach? Zapowiedź wiceministra
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(313)
Anioł
6 miesięcy temu
Za czasów Jezusa ludzie nie wierzyli w znaki które czynił. Nawet gdy widzieli że kogoś uzdrowił mówili że to sztuczki lub czary. Zawsze są tacy ludzie. „Błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli” - a Ci co wierzyć nie chcą nie uwierzą nawet jak zobaczą. Szkoda na nich czasu- ich los jest przesądzony przez nich samych.
Cywilizacja
6 miesięcy temu
Wszyscy, którzy w tym uczestniczyli powinni unueważnić wszystkie świadectwa szkolne i studia oraz przymusowo ponownie wysłać do szkoły do szkoły i pozostać w niej tak długo aż Ci ludzie przesąd, zabobon, zacofanie uzupełniane przez religię i religią wywołany zastąpią :wiedzą, nauką, współczesną medycyną, technologiami, wiedzą i postępem! Bo po to jest cel i idea edukacji, uwolnić ludzkość od ciemnoty, zabobonu i przesądów!!
Dama
6 miesięcy temu
Od dziejów, ciemnym ludem rządzą różnej maści " namaszczeni " szamani i dlatego wymyślono edukację, żeby ludzi uwolnić od tych szamanów i zabobonów, którym piorą ludziom mózgi! I mają różne nazwy w zależności od kraju w tubylczych wioskach po imieniu, w Europie, w USA czy w Izraelu i Afganistanie szamanów z nazywa się kapłaństem. W Izraelu rabin, u islamistów iman, w Polsce ksiądz, w Rosji Pop!! Ludzie, unikajcie świątyń i czytajcie gazety popularno naukowe np świat wiedzy, sekrety medycyny itd! Nie dajmy z siebie zrobić tubylców!
nick
6 miesięcy temu
prawdziwe
Towarzysz
6 miesięcy temu
Ciemnogród ale to pracownicy biur i agencji intigecji tam na próżno szukać jak w urzędzie pracy w Gdańsku
Czyt
6 miesięcy temu
Autorzyno mamy ci pomóc zebrać twoja opadła szczenę. Aczy się różni od tego s, aman Tadeusz.
Silny
6 miesięcy temu
Normalnie szok macicy...
Mania
6 miesięcy temu
Brak mu słów........!!!!!@
XDDDDD
6 miesięcy temu
Średniowiecze :/
Janek
6 miesięcy temu
Strzeż się fałszywych proroków
Internauci
6 miesięcy temu
To nie jest katolicki ksiądz ale z sekty....katolicyzmie nagrywają....poza tym jest to bardzo niebezpieczne dla człowieka takie praktyki...nie wolno tak postępować....
Awatar 👽
6 miesięcy temu
Te całe egzorcyzmy,!? I inne pierdoły o końcu świata, wróżby, to jedno wielkie kłamstwo. ⁉atak serio, jesteśmy zwykłymi ludźmi z krwi i kości, a naiwnym można wmówić byle co aby tylko wywołać zainteresowanie innych ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia że wszystkie te żekome wizję, egzorcyzmy, przepowiednie, i magia to jeden wielki SZWINDEL 🤔⁉
Jagwiga
6 miesięcy temu
Chętnie bym ich zaprosiła dla mojej byłej szefowej z tym że ona jest opetana żądzą pieniędzy i wykańcza tym powoli pracowników z 30 ponad odob zostało już 8 osób Ci mądrzy pouciekali...zostali Ci co nie biorę urlopów i siedzę po 9 godz w pracy z sobotami włącznie i się cieszę że 2200 zarabiają.
Jotes
6 miesięcy temu
A juz niedlugo i uslyszymy i zobaczymy - palenie czarownic na stosie. Drewna w Polsce nie brak.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić