o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Białoruś. Wojsko wkroczyło do Mińska. Doszło do tragedii. Nowe informacje

27
Podziel się

Na Białorusi trwają zamieszki po niedzielnych wyborach prezydenckich. Sytuacja robi się coraz bardziej poważna. W poniedziałek w Mińsku zginął protestujący mężczyzna.

Białoruś. Wojsko wkroczyło do Mińska. Doszło do tragedii. Nowe informacje
Zamieszki na Białorusi (PAP, EPA, TATYANA ZENKOVICH)
bDhjnXVh

Zamieszki na Białorusi. Zginął człowiek

Według oficjalnych danych wybory prezydenckie na Białorusi, które odbyły się 9 sierpnia, wygrał Aleksandr Łukaszenka, zdobywając około 80 proc. głosów poparcia. Ta informacja wywołała falę protestów. Mało kto daje wiarę, że wyniki te są prawdziwe. Swiatłana Cichanouskaja, która również startowała w wyborach, złożyła w Centralnej Komisji Wyborczej protest na wynik wyborów.

Podejrzenie sfałszowania wyników sprawiło, że mieszkańcy Białorusi wyszli na ulice. Pierwsze protesty odbyły się już wieczorem 9 sierpnia. W poniedziałek było jeszcze bardziej gorąco.

bDhjnXVj

Białoruś. Protesty nie ustają. W Mińsku zginął jeden z protestujących

Podczas zamieszek na Białorusi zginął człowiek. Miał on trzymać w ręku przedmiot, który doprowadził do wybuchu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi podało, że protestujący, który podczas protestów stracił życie, znajdował się w rejonie ulicy Prytyckiego w Mińsku.

Mężczyzna "usiłował odpalić ładunek wybuchowy, który eksplodował w jego rękach". Takie informacje przekazało MSW w poniedziałek 10 sierpnia wieczorem za pośrednictwem platformy Telegram. Wybuch nastąpił około godziny 23:00.

bDhjnXVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
tteedd
3 miesiące temu
Kolega nie zrobił lockdownu jak go namawiali to teraz mu wprowadzą doemowirusa :)
ip123
3 miesiące temu
Raz zdobytej władzy dobrowolnie nie odda. Jest zachłanny. Wynik oscylujący wokół 50% dałby poczucie minimalnej wygranej ale mógłby zaspokoić swoje chore EGO w pełnym zakresie. Zostałby ogłoszony (pomimo cienkiej linii granicznej pomiędzy przegraną i wygraną) jako ponowny zwycięzcą demokratycznych wyborów na Białorusi. Ta zachłanność go zgubi.
AS...
3 miesiące temu
komusza czerwona dzicz morduje ludzi na Białorusi ,a na serwerze trollownia kremlowska szczeka jaki to super demokratyczny rząd w Mińsku jest gnębiony przez zachód ,a przede wszystkim Polskę ...
bDhjnXVL
pawel
3 miesiące temu
ich miedza , ich problem ...
Jan
3 miesiące temu
Banksterzy nie odpuszczą muszą przejąć Białoruś
Najnowsze komentarze (27)
doniek
3 miesiące temu
A we Francji i Hiszpanii to były pokojowe demonstracje i było wszystko w porządku
Kg Klux Klan
3 miesiące temu
Gdzie kończy się strach zaczyna się wolność. Nie dotyczy tylko Białorusi
Jaś Polak
3 miesiące temu
On tak jak nasi totalni Raz zdobytej władzy nie chcą oddać nie Pozwalają Rządzić wybranym demokratycznie .
gosccc
3 miesiące temu
Niech walczą trzymam za nich kciuki bo takich ludzi jak Łukaszenka czy Putin trzeba odsunąć od władzy na zawsze i skazać za całe zło.Najgorsze jest to, że obywatele starają się obalić dyktaturę a zachód nic nie robi poza wydawaniem głupich komunikatów.
Jan
3 miesiące temu
Banksterzy nie odpuszczą muszą przejąć Białoruś
Uli
3 miesiące temu
Sześciu młodzieńców robi zadymę a każdy powód jest dobry.
Ula
3 miesiące temu
Powtórka z Ukrainy nam nie potrzebna . Co reprezentuje sobą ta cała Panna z opozycji ? Przecież Putin ją w ciągu tygodnia wciągnie nosem.
Klops
3 miesiące temu
Wysłać Biedronia z Trzaskowskim niech jadą na Białoruś krzewić demokrację :)
bDhjnXVD
kresy
3 miesiące temu
przed wojną Grodno i Brześć były w Polsce
Pikpok
3 miesiące temu
No i co z tego wyniknie? Ano nic! Unia Europejska pogrozi palcem Łukaszence, zbiorą się może za pół roku i będą debatować w nieskończoność z myślą że może jakoś się samo rozwiąże!Gdyby chodziło o Polskę to już by były natarcia!
pawel
3 miesiące temu
ich miedza , ich problem ...
Konrad
3 miesiące temu
kiedyś ,nas czeka to samo! jak kaczyzm wcześniej nie padnie.
....
3 miesiące temu
spokojnie prezydent łukaszenko poradzi sobie. lepiej pokażcie jak obywateli traktuje sie w Polsce. macie co pokazywac z wlasnego podworka.
Dany
3 miesiące temu
A co by było jakby nie Jan Paweł II w Polsce, dale mieli byśmy komunizm. Zawsze wiara i katolicy w czasie zagrożenia bronią kraju. A dziś popaprancy LGBT na pomnikach bezkarnie rozwieszają swoje szmaty, źle się dzieje w kraju źle.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić