o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

WHO ostrzega. "Nie koronawirus jest największym zagrożeniem"

173
Podziel się

Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powiedział, że brak globalnego przywództwa i jedności w zwalczaniu koronawirusa jest większym zagrożeniem niż sam koronawirus. Dodał, że upolitycznienie epidemii pogorszyło tylko sytuację na całym świecie.

WHO ostrzega. "Nie koronawirus jest największym zagrożeniem"
(Getty Images)
bEhTGKlN

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że groźniejsze od koronawirusa jest upolitycznienie całej sytuacji i wykorzystanie choroby do własnych celów.

Świat desperacko potrzebuje jedności i solidarności. Upolitycznienie pandemii pogorszyło sytuację. Największym zagrożeniem, przed którym teraz stoimy, nie jest sam wirus, lecz brak globalnej solidarności i światowego przywództwa - powiedział szef WHO podczas konferencji World Government Summit w Dubaju.
bEhTGKlP

Dodał, że większość ograniczeń trzeba przywrócić lub zaostrzyć. Nie powiedział jednak dokładnie, które części wymagają poprawy. Jak donosi agencja Reutera, Adhanom oznajmił, że wszystkie państwa muszą skupić się na umocnieniu swojej opieki zdrowotnej, ponieważ trwająca epidemia pokazała, że "służba zdrowia jest fundamentem globalnego bezpieczeństwa zdrowotnego oraz rozwoju społecznego i gospodarczego".

Zobacz także: Druga fala koronawirusa. Szumowski: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy

WHO była w ostatnich miesiącach często krytykowana. Od czasu wybuchu epidemii regularnie padają oskarżenia, że organizacja robi za mało w sprawie koronawirusa i walczy jedynie słowem. Australia postulowała, aby WHO miała większe uprawnienia, umożliwiając jej szybsze i lepsze reagowanie na kryzysy zdrowotne.

bEhTGKlV

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega, że epidemia jest "daleka od zakończenia". Obecnie na świecie odnotowano ponad 9 mln zakażeń i ponad 470 tys. zgonów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhTGKmq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
Check IT
10 miesięcy temu
Przemówienie sprzed dwóch lat a Wy mieszacie fakty
kkk
10 miesięcy temu
A przez kogo te mordowanie ludzi.
Sovir Red
10 miesięcy temu
Koleś wyraźnie nawiązuje do antychrysta i biblijnych 10 królestw przez niego kontrolowanych. To się stanie, Bóg na to pozwoli bo zło w całej krasie od a do z musi się ujawnić i wszyscy ludzie hołdujący złu musza wyjść z ukrycia. NWO będzie miało 3 lata.
bEhTGKmr
hana
11 miesięcy temu
Jak się dowiedziałam, kto go wystawił na to stanowisko? I kim był w swoim kraju, w organizacji terrorystycznej....nie mam pytań
hana
11 miesięcy temu
Wysypał się chłop. Nie o nasze zdrowie chodzi tylko o światowy rząd. O centralizację władzy.
WHO
12 miesięcy temu
Walnąc bombe na WHO i będzie spokój
WHO
12 miesięcy temu
Największym zagrożeniem jest WHO
STAP
12 miesięcy temu
Podejrzewam, że WHO jest pod wpływem Trzaskowskiego, bo tyle sprzecznych ze sobą komunikatów podaje i ciągle straszy.
mójnick
12 miesięcy temu
WHO niczym własna karykatura chce sięgnąć po 'Władzę nad Światem" strasząc, szerząc terrror i zniszczenie gospodarek, a pozostając w rękach nawiedzonych socjalistów.
Roman
12 miesięcy temu
Każdy to wykorzystuje na własny sposób ,jedni drugim zarzucają a nie lepsi
ice
12 miesięcy temu
Po jego twarzy widać że raczej rasizm jest największym zagrożeniem!!!
Kamyk
12 miesięcy temu
Jednak Adolf Hitler byl wielkim wizjonerem tak jak Brervik.Szacunek
Vip
12 miesięcy temu
Jedną wielka propaganda mająca chyba na celu zastraszyć ludzi i napędzić sztucznie przemysł farmaceutyczny bo ludzie przestają wierzyć w działanie podawanych im leków do tej pory . Pracuję z setkami osób w 1 firmie , nie ważne kogo bym się nie spytał , nikt nie odpowie twierdząco że chociażby zna lub ma znajomego który zna osobę która była by zarażona koroną, ludzie przestają wierzyć w koronę to teraz cud nowego sobie ,, wynaleźli" jeden wielki pic na wode fotomontaż
bEhTGKmj
Gregor
12 miesięcy temu
Nie pokazujcie już tego pseudo ministra dojnej zmiany
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić