Natalia Bogucka| 
aktualizacja 

Koronawirus. Korea Południowa potwierdziła drugą falę epidemii

200

Służby sanitarne w Korei Południowej twierdzą, że kraj przechodzi przez drugą falę koronawirusa. Władze ostrzegają, że epidemia może utrzymać się przez wiele miesięcy.

Koronawirus. Korea Południowa potwierdziła drugą falę epidemii
Korea Południowa przechodzi drugą falę koronawirusa (Getty Images)

Szefowa Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC), Jung Eun-Kyeong, powiedziała, że pierwsza fala epidemii trwała do kwietnia. W czasie szczytu epidemii kraj odnotowywał nawet 900 zakażeń dziennie.

Na początku maja Korei Południowej udało się opanować koronawirusa. Przez trzy dni z rzędu w kraju nie zarejestrowano żadnych nowych zakażeń.

Wkrótce liczba nowych przypadków zaczęła jednak ponownie rosnąć. W poniedziałek władze przekazały, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 17 nowych zakażeń.

Choć jest to stosunkowo niewielka liczba, służby sanitarne twierdzą, że Korea Południowa ma do czynienia z drugą falą epidemii. Burmistrz Seulu ostrzegł, że stolica może być zmuszona do powrotu do ścisłego dystansu społecznego, jeśli liczba przypadków wzrośnie, a wskaźnik obłożenia szpitali przekroczy 70 proc. Korea Południowa jest pierwszym krajem, który poinformował, że zmaga się z drugą falą koronawirusa.

Koronawirus w Korei Południowej

Pierwszy przypadek koronawirusa w Korei Południowej odnotowano 20 stycznia. Od tamtej pory w kraju odnotowano niemal 12,5 tys. zakażeń oraz 280 zgonów.

Zobacz także: Nie mieli żadnych objawów koronawirusa. Mimo to mają uszkodzone płuca

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić