Jan Manicki
Jan Manicki| 

Wiejski sklep spłonął. Gospodynie zbierają na jego odbudowę

59

Koło Gospodyń Wiejskich z Brzyszowa na Śląsku zbiera pieniądze na odbudowę sklepu. Budynek handlowy spalił się w poniedziałek. Strażacy walczyli z pożarem przez blisko sześć godzin.

Wiejski sklep spłonął. Gospodynie zbierają na jego odbudowę
Sklep w Brzyszowie spalił się w poniedziałek (PSP w Częstochowie)

Pożar wybuchł tuż przed godziną 17. Na miejsce przyjechało 15 zastępów ratunkowo-gaśniczych – w sumie 49 strażaków. Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Ogień strawił zewnętrzną część elewacji budynku wraz z klimatyzatorami. Doszło do opalenia całej konstrukcji drewnianej dachu. Obiekt został także mocno zadymiony.

Spalił się sklep pod Częstochową. Okoliczni mieszkańcy pomagają zmniejszyć straty

Przyczyna zaprószenia ognia nie jest na razie znana. Będzie ustalać ją policja, która powołała w tym celu biegłego. Straty mogą sięgać miliona złotych. Obejmują zniszczenia budynku, sprzętu, a także towaru, który znajdował się w sklepie.

Okoliczni mieszkańcy nie zamierzają jednak załamywać rąk. Właścicielom sklepu pomaga Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie. Wolontariuszki przybyły na miejsce zdarzenia, aby pomóc wynosić towary w bezpieczne miejsce.

Koło Gospodyń Wiejskich zbiera na odbudowę sklepu. Powstała internetowa zbiórka

W celu wsparcia odbudowy wiejskiego sklepu KGW w Brzeszowie założyło internetową zbiórkę. Organizatorzy liczą nawet na drobne wsparcie. Podkreślają, że "każda złotówka zebrana od ludzi o dobrym sercu może uczynić wiele dobra".

Pragniemy wspomóc odbudowę tego miejsca, które służy poprawie jakości życia mieszkańców – pisze Koło Gospodyń Wiejskich w Brzyszowie.

Obejrzyj także: Pożar tira na drodze ekspresowej S8. Nagrania z miejsca zdarzenia

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić