Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Białystok. Groźny pożar w kościele. "Tyle pracy poszło na marne"

6
Podziel się

W środę w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Białymstoku wybuchł pożar. Udało się uratować świątynię, ale świeżo wyremontowany dach to w większości już tylko zgliszcza. "Tyle pracy poszło na marne" - ze smutkiem przyznała jedna z parafianek.

Białystok. Groźny pożar w kościele. "Tyle pracy poszło na marne"
Pożar dachu kościoła w Białymstoku (PAP)
bEUSvjfp

W środę w białostockim kościele - jak podaje "Super Express" - paliło się ocieplenie dachu. Nikomu nic się nie stało, ale straty na pewno będą duże.

Na szczęście sklepienie świątyni było wybetonowane i tutaj, gdzieś między tym betonem a blachą doszło do pożaru - przekazał PAP dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku.
bEUSvjfr

Beton odgrodził pożarowi drogę w dół. Właśnie dzięki temu wnętrze kościoła nie było zagrożone.

Dopiero co był remont...

Parafia przekazała na Facebooku, że w wyniku tego pożaru spłonęła spora część dopiero co wyremontowanego dachu świątyni. Podczas akcji zalany został odmalowany strop w górnym kościele, ponadto woda dostała się do dolnego kościoła.

bEUSvjfx
Tak się cieszyliśmy, że ten dach będzie wreszcie zrobiony, że połowa była już przecież dokończona, a w maju miały być w górnej części komunie Tyle pracy poszło na marne - powiedziała w rozmowie z "SE" jedna z parafianek.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUSvjfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
Andreas
8 miesięcy temu
Bóg tak chciał.
Xxx
8 miesięcy temu
dobrze, że nikomu się nic nie stało. Życie ludzkie jest bardzo ważne, a dacg kościoła można zawsze naprawić
Kamyk83
8 miesięcy temu
Sam pracowałem przy remoncie dachu na tej świątyni,włożyłem w to wiele serca i wysiłku .A jeden błąd zniszczył całą naszą pracę ,módlmy się za szybkie odbudowanie dachu kościoła ,i dobrze że nikt nie odniósł obrażeń.
bEUSvjfT
Ypp
8 miesięcy temu
Tysiac takich dachów idzie dziennie do śmietnika na walkę z niczym w formie maseczek rekawic płynów kampanii ect a wiadomo że to na nic jest tylko nie można się już przyznać bo setki miliardów już na to poszlo ale jaja
Kris C-wa
8 miesięcy temu
Ja ich nie bronię, ale kto komu zabraniał pójść, na księdza taki sam zawód jak każdy inny... Spójrz na lekarzy-łapówkarzy
666 👹
8 miesięcy temu
Tak jak Rydzyk uratował stocznie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić