o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BOB
|

Wielkanoc. Święcenie pokarmów. Takie zasady będą panowały w kościołach

6
Podziel się

W sobotę Polacy wybiorą się na święcenie pokarmów, a w Wielkanoc na mszę świętą. Najbliższe dni mogą mieć wielkie znaczenie w walce z koronawirusem. Sprawdź, jakie obostrzenia obowiązują w kościele.

Wielkanoc. Święcenie pokarmów. Takie zasady będą panowały w kościołach
Wielkanoc 2021. Jakie obostrzenia w kościołach? (YouTube)
bDZprmdh

Rząd na razie nie zdecydował się na drastyczne rozwiązania przed Wielkanocą. Były plotki, że zostanie wprowadzony m.in. zakaz przemieszczania się, ale tak się nie stanie. Za chwilę Polacy będą spędzać czas w gronie najbliższych, ale także tłumnie wyruszą do kościołów.

Część ekspertów apelowała, aby miejsca kultu religijnego zostały zamknięte. Tak jednak się nie stało. W Wielkanoc kościoły będą otwarte, ale trzeba pamiętać, że panują tam pewne obostrzenia.

bDZprmdj

Wielkanoc 2021 - obostrzenia w kościołach.

  • ograniczenie liczby wiernych, w kościele może przebywać 1 osoba na 20 m2
  • należy zachować dystans społeczny, minimum 1,5 m
  • obowiązek zakrywania nosa i ust maseczką
  • księża i osoby sprawujące posługę kapłańską są zwolnieni z zakrywania nosa i ust

Jak będzie wyglądać święcenie pokarmów?

W tej kwestii jest to sprawa indywidualna każdej parafii. W niektórych kościołach zrezygnowano ze święcenia pokarmów. Inne będą to robić na otwartych przestrzeniach. Nie zabraknie jednak miejsc, w których ceremonia będzie się odbywać tradycyjnie wewnątrz świątyni, ale z zachowaniem obostrzeń.

bDZprmdp

Warto mieć na uwadze, że m.in. ograniczenie liczby wiernych w kościołach sprawi, że wiele osób nie będzie mogło wejść na święcenie pokarmów lub mszę świętą. Dlatego apelujemy, aby dla bezpieczeństwa swojego i innych pozostać w domu.

Msze święte będą transmitowane na żywo w telewizji, radiu oraz w internecie. Zachęcamy do skorzystania ze strony msza-online.net.

bDZprmdq
Zobacz także: Prof. Krzysztof Simon apeluje o odpowiedzialność podczas świąt wielkanocnych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZprmdK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
7up
miesiąc temu
księża i osoby sprawujące posługę kapłańską są zwolnieni z zakrywania nosa i ust. Ale tylko zwolnieni, nie że tak muszą robić i to jest dobre. Maseczki nie są dla plebsu, a polityk, dziecko, urodziwa dziewica nie ma znaczenia
8888
miesiąc temu
w Polsce jeżeli rząd zezwoli na wychodzenie z psami wszyscy wychodzą z psami. W Japonii noszenie maseczek zależy od dobrej woli obywateli, którzy są o tym informowani.
Sauron
miesiąc temu
Mam pytanie: Czy jak się poświęci tanią kiełbasę z Biedronki to ona będzie lepiej smakowała? Bo jeżeli nie to po co święcić?
bDZprmdL
Spięty
miesiąc temu
Równie dobrze możecie w domu moczem sobie pokropić ten sam efekt czyli żaden błehehe
o ja
miesiąc temu
a czy aby kropidło w konsekrowanych członkach trzymał będzie czy bezpośrednio konsekrowanym członkiem będzie święcił i czy wszystkich czy tylko upośledzone dzieci?
Wwwwwrrrrrr
miesiąc temu
Te obostrzenia w kościołach to fikcja. Chciałam iść poświęcić pokarmy w sb, ale jak wczoraj wieczorem jak jechałam na cmentarz i zobaczyłam ten tłum, dosłownie tłum na wieczornej mszy, głowa przy głowie, człowiek na człowieku to pokarmów jednak jutro nie pójdę poświęcić. Nikt nie pilnuje, nikt nie wnika, a potem lament że kartka nie prsyjechala
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić