"Wielki dyplomata i patriota". Posłanka PiS chwaliła Morawieckiego za rozwiązanie sporu ws. kopalni Turów. Dziś ten film odżył na nowo

423

TSUE podjął – niepomyślną dla Polski – decyzję w kwestii kopalni Turów. Za każdy dzień, gdy obiekt działa, nasz kraj będzie karany grzywną. Z tej okazji internauci przypomnieli gratulacje Violetty Porowskiej dla Mateusza Morawieckiego: "energetyka uchroniona".

"Wielki dyplomata i patriota". Posłanka PiS chwaliła Morawieckiego za rozwiązanie sporu ws. kopalni Turów. Dziś ten film odżył na nowo
W maju Violetta Porowska pogratulowała Mateuszowi Morawieckiemu sukcesu w negocjacjach z Czechami. Dziś internauci jej to wytknęli (Twitter.com, @V_Porowska)

Zgodnie z decyzją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej Polska będzie płacić za każdy dzień zwłoki karę w wysokości 500 tys. euro (ok. 2,3 mln zł). Zarówno członkowie partii rządzącej, jak i prezes PGE Wojciech Dąbrowski nie kryją niezadowolenia z powodu orzeczenia UE.

Ta decyzja jest kuriozalna, my się z nią nie zgadzamy. Zakładam, że kopalnia będzie pracowała nadal – cytuje Wojciecha Dąbrowskiego Money.pl.

Violetta Porowska gratulowała premierowi. Internauci jej to wypomnieli

Jeszcze pod koniec maja rząd Polski zapewniał, że negocjacje w sprawie kopani Turów zakończyły się pomyślnie dla naszego kraju. Ucieszyło to m.in. Violettę Porowską. Posłanka PiS dała upust swojej radości, publikując na Twitterze film z gratulacjami dla Mateusza Morawieckiego. Nie szczędziła premierowi komplementów.

Gratulacje. To wielki sukces polskiego premiera Mateusza Morawieckiego. Po raz kolejny pokazał, że jest dyplomatą wielkiego formatu i wielkim patriotą, który rozumie interes Polski. Dzięki jego wspaniałym negocjacjom, zrozumieniu taktyki, ale też zrozumieniu potrzeb zarówno strony czeskiej, jak i przede wszystkim Polski, dzisiaj wielki sukces, nasza polska energetyka uchroniona – mówiła Violetta Porowska na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gdy wiadomość o ukaraniu Polski przez TSUE obiegła obiegła media, internauci przypomnieli sobie o nagraniu posłanki PiS. Pod nagraniem z maja pojawiły się nowe komentarze, w których użytkownicy Twittera żartowali ze zbyt pospiesznych, jak się okazało, gratulacji.

Czy pani Violetta Porowska nadal uważa, że Morawiecki w negocjacjach z Czechami w sprawie Turowa odniósł wielki sukces? Przypomnę, że TSUE nałożył na Polskę karę w wysokości 500 tys. EURO dziennie...
To mówiłam ja, Porowska Violetta...
Violetto, ale ty jesteś śmieszek, tak z premiera żartować – komentowali dziś materiał internauci.

Na razie Violetta Porowska nie wycofała się z gratulacji dla Mateusza Morawieckiego. Nie tylko użytkownicy Twittera krytykują polskiego premiera. Popularnością cieszą się również żarty, które pojawiły się m.in. na profilu "Tygodnika NIE".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Zobacz też: Kopalnia Turów. Semeniuk: Prawo unijne jest podrzędne wobec polskiego
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić