Premier co piątek. Morawiecki ma swój podcast

55

Polityka z pierwszej ręki? Od dziś to dostępne! Wszystko za sprawą... podcastu. I to nie byle jakiego, w końcu prowadzić go będzie sam premier Mateusz Morawiecki. "O tym, co ważne dla Polski i Polaków".

Premier co piątek. Morawiecki ma swój podcast
Mateusz Morawiecki (PAP)

Rząd prawdopodobnie próbuje zbliżyć się do młodszych grup wiekowych. Premier Mateusz Morawiecki bowiem będzie prowadził swój własny podcast na Spotify. Ma mówić "o tym, co ważne dla Polski i Polaków".

Pierwszy odcinek został opublikowany 17 września i miał 14 minut. Premier podpisał go w następujący sposób:

W pierwszym odcinku poruszam kwestie dwóch najważniejszych tematów ostatnich dni, czyli wprowadzenia wyższej płacy minimalnej od roku 2022 i strajku medyków.

Jak sam przyznał, jest to dla niego zupełnie "nowa sytuacja". Nie ukrywał też, że ma lekką tremę. Od razu jednak przeszedł do rzeczy.

Wielkie plany

Pierwszy odcinek rozpoczął się od pochwalenia wieloletniej pracy obecnego rządu. Polityk powiedział również, że w ten sam sposób rozpoczynają się prace nad Polskim Ładem. Dodał, że kilka dni temu 10 pierwszych projektów zostało już przepuszczonych.

Płaca minimalna ma wynieść w 2022 roku 3010 zł. Podatek dochodowy ma również być odpłacany od poziomu 30 tys. zł rocznie. Polityk podkreślił też, że "rząd bardzo poważnie podchodzi do reformy zaniedbanego od 30 lat systemu zdrowia" i realizowany jest plan podwyżek dla ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek.

Mateusz Morawiecki mówił również o tym, że chce rozwiewać wątpliwości Polaków i w niektórych odcinkach będzie odpowiadał na pytania obywateli. Kolejne odcinki, zgodnie z zapowiedzią, mają być co piątek na Spotify.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić