aktualizacja 

Wielki pożar w Rosji. Strażacy pokazali film

W Rosji wybuchł kolejny duży pożar. Ogień rozprzestrzenił się na 250 metrach kwadratowych zakładów produkujących spodnie popularnej w Rosji marki Gloria Jeans. Do zdarzenia doszło w obwodzie rostowskim. W akcji gaszenia wzięło udział 58 strażaków. Nie ma informacji o poszkodowanych. Pracownicy zakładów zostali ewakuowani.

Wielki pożar w Rosji. Strażacy pokazali film
Płoną zakłady Gloria Jeans w obwodzie rostowskim (Twitter)

W niedzielę 15 maja w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się liczne nagrania z miejscowości Szachty w obwodzie rostowskim w Rosji. Na filmach widać kłęby dymu unoszące się nad miastem. Jak się okazało, wybuchł pożar w zakładach produkujących spodnie.

Duży pożar w Rosji. Co się stało?

Jak podają lokalne media, chodzi o zakład popularnego w Rosji producenta Gloria Jeans. Na terenie firmy ogień pojawił się około godziny 15. Chwilę później sygnał o pożarze otrzymali miejscowi strażacy, którzy wyruszyli na miejsce zdarzenia.

Ogień objął 250 metrów kwadratowych zakładów. Świadkowie sugerują, że płonąć zaczął magazyn wyrobów gotowych. Mogła być tam również przechowywana chemia. Jak donosi agencja Interfax, w akcji gaśniczej udział wzięło 58 osób oraz aż 17 sztuk sprzętu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Seria pożarów w Rosji

Strażacy nie informują jeszcze o możliwych przyczynach pożaru. Nie ma też doniesień o poszkodowanych. Wiadomo, że pracownicy zakładów zostali ewakuowani. Pożar już ugaszono.

Rozprzestrzenienie ognia w zakładach w miejscowości Szachty wpisuje się w całą serię zagadkowych pożarów, jakie od początku inwazji w Ukrainie wybuchały na terenie Federacji Rosyjskiej. W większości przypadków płonęły obiekty ważne dla wojska lub gospodarki.

Zobacz także: 15-latek z Buczy cudem uniknął śmierci. Rosjanie zastrzelili ojca na jego oczach
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić