o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Wielkie kłamstwo w TVP. Chodzi o liczbę zaszczepionych

255
Podziel się

W niedzielę w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP padła informacja, że "w Polsce udało się już zaszczepić ponad 5 mln osób". Jest to oczywiście nieprawda, bo do tej pory zaszczepionych co najmniej pierwszą dawką zostało niespełna 3,3 mln Polaków.

Wielkie kłamstwo w TVP. Chodzi o liczbę zaszczepionych
Szczepienie przeciw COVID-19 (Unsplash.com)
bDYTVzSJ

Sporym echem odbija się to, co można było usłyszeć podczas niedzielnego wydania "Wiadomości" TVP. Wszystko za sprawą pierwszego materiału, w którym mówiono o szczepionkach przeciw COVID-19.

W Polsce akcję szczepień ograniczają dostawy preparatów mniejsze, niż początkowo deklarowali producenci, ale i tak udało się już zaszczepić ponad 5 mln osób - podkreślał lektor.
bDYTVzSL

Nieprawdziwa informacja w "Wiadomościach"

Ta informacja nie jest prawdziwa. Według wtorkowych danych wykonano 5 077 928 szczepień, ale w tej liczbie są oczywiście zawarte dawki podawane po raz drugi tym samym osobom.

Co najmniej pierwszą dawką zaszczepiono dotychczas 3 289 482 osób. Z tego grona 1 788 446 przyjęło również drugą dawkę preparatu przeciwko koronawirusowi.

bDYTVzSR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYTVzTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(255)
Teresa
2 miesiące temu
Zzapewnie p0 mówi prawdę
Nietaktowny
2 miesiące temu
Przyjdzie Zbawiciel pokona Pislam i będziecie Piszczec jak myszy bo nie wolno bedzie nic powiedziec.teraz wszystki wam zle.ale lenin powstanie ja wierze w reinkarnacje.da wam wolnosc od Pisu.
Grzegorz
2 miesiące temu
Ludzie, o czym wy w ogóle dyskutujecie? Nie szkoda czasu? Tyle zaszczepionych, tyle dawek, tyle do szczepień...Jakby Polacy byli rozumni a nie taka ciemna masa, jak to określił Polaków jeden z polityków toby w ogóle się nie szczepili, a tak naprawdę nie poddali się temu eksperymentowi genetycznemu. Jak czytam niektóre komentarze to taki wkurw mnie bierze, że niech k..a się szczepią i wcale mi ich nie żal... Po prostu idioci zejdą z tego świata a tylko mądrzy pozostaną- może w końcu Polska na tym zyska? Martwi mnie tylko jedno, że tych mądrych może zostać trochę za mało.
bDYTVzTn
Marcel
2 miesiące temu
Dlaczego wyszczepili nauczycieli a szkoły zamknięte??? Dla picu i propagandy
Bum
2 miesiące temu
Proponuję zamknąć wszystkie sklepy spożywcze i nie narażać ludzi tam pracujących lekarze nie pracuja i można śmiech na sali zmowa totalna państwo i medycy
GUPIMODERATOR
2 miesiące temu
Cześć, jestem Asia. Mam 19 lat i szukam mężczyzny. Napisz do mnie! Nazwa strony u góry... Ciekawe, czy skasuje ten komentarz, a zostawi taki sam z adresem strony z panienkami?
Olek
2 miesiące temu
Jedyne prawdziwe treści o dziewiętnastej trzydzieści. Jak powiedzieli że 5 mln to 5 mln i spróbujcie powiedzieć że nie to to jesteście przeciwko polsce.HAHAHA
apostoł
2 miesiące temu
Naród chciał, naród ma. Ma też szansę zasilić chóry anielskie w dużej liczbie.
Darek
2 miesiące temu
Od samego początku jest podawana dawka a nie pełne zaszczepienie. Izrael, Niemcy i prawie cały świat podaje ilość zaszczepionych osób ( pełnymi dwoma dawkami) polska natomiast podaje ilość dawek i nie tylko TVP bo i inne stacje powtarzają to. Do tego doszła jakiś miesiąc temu moja 17 letnia córka.
Polszmat
2 miesiące temu
Też powtórzyl kłamstwo u siebie. Chyba się przerzucę na tvn
666 🤐🤐🤐
2 miesiące temu
Rygory do 9 marca A potetem na marsz smoleński banda
Pi r kwadra...
2 miesiące temu
Do tej podwójnej ilości zaszczepionych dodać ilość zapisanych, dodać ilość wahających się, dodać ilość zaszczepionych bez kolejki dodać ilość pisuarów pomnożyć przez "pi" i podzielić przez liczbę miesiąca urodzin wszechwładnego "J" to będzie rzeczywista liczba zaszczepionych w RP.
Qqq
2 miesiące temu
Co by nie powiedzieli w TP to zawsze źle, cała prawda tylko w TVNie😀😀😀😀😀
bDYTVzTf
Jaras Łódź
2 miesiące temu
pisuary Kaczyńscy Ojciec braci Kaczyńskich był moim kolegą z "Baszty". Jak Leszek Kaczyński został prezydentem Warszawy i mu gratulowaliśmy, jego ojciec powiedział: "Moim dzieciom nie wolno dawać władzy. Zniszczą każdego, kto jest od nich lepszy, bo są złośliwi"– powiedziała Hanna Stadnik w środowych "Faktach po faktach" w TVN 24. Kazimierz Kutz: "Po przemianie ustrojowej musiała dojść do głosu długo tłumiona polska głupota. Dochodziła do głosu powoli, w miarę dzielenia się ludzi na demokratów i nacjonalistów. Przybrała na sile po katastrofie pod Smoleńskiem, zwłaszcza że wolnorynkowy liberalizm nie nadał właściwego priorytetu dziedzinom duchowym, także naukom o walce polskiej demokracji. Zaś edukację oddał w ręce kleru. To był kardynalny błąd Tadeusza Mazowieckiego, który teraz wydaje swoje owoce. Szkoła, po indoktrynacji komunistycznej, weszła w indoktrynację katolicką. Laickość systemu edukacyjnego stała się fikcją. Polski zaśmierdły nacjonalizm zaboru rosyjskiego zmieszał się z prymitywnym katolicyzmem i powstała ideologiczna mieszanina potrawy teraz realizowanej pod nazwą „dobrej zmiany”. To całe jadło weszło w pustą przestrzeń leżącej odłogiem duchowości liberalnej." Edukacja Obajtka od wczesnych lat naznaczona była kłopotami. W grudniu 1994 r. „Rzeczpospolita” donosiła: „Daniel Obajtek, uczeń IV klasy Technikum Weterynaryjnego z Nowego Targu, przewodniczący niedawno wybranej Krajowej Rady Młodzieży Samorządów Uczniowskich, został po raz drugi wyrzucony ze szkoły. Dyrektor zarzuca mu: destabilizację samorządu, szkalowanie dobrego imienia wychowawcy, szantażowanie rady pedagogicznej, korzystanie z pomieszczeń samorządu do celów prywatnych (a właściwie przenocowanie pijanych absolwentów), uchylanie się od przedstawienia pełnego rozliczenia z działalności gospodarczej samorządu, notoryczne kłamstwa i arogancję w stosunku do nauczycieli, niewypełnianie podstawowych obowiązków ucznia (nieobecności i wyniki w nauce)“. Naczelny Sąd Lekarski zdecydował o pozbawieniu prawa do wykonywania zawodu lekarza publicznie kwestionującego sens szczepień ochronnych. Doktor Hubert Czerniak przyrównał je nawet do mordowania ludzi przy pomocy komór gazowych. Rydzyk zachęca wiernych do postu o chlebie i wodzie. Mówi, że ma być wynagrodzeniem Bogu za grzechy protestujących W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przez dziewięć najbliższych dni będą odbywały się msze, które mają wynagrodzić Panu Bogu i Maryi protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego." Zachęca do nich także Tadeusz Rydzyk. (..) W związku z ostatnimi wstrząsającymi, tragicznymi wydarzeniami w naszej ojczyźnie, bluźnierstwami, satanistyczną agresją, obrażaniem Pana Boga, Matki Najświętszej, dewastacją świątyń, przerywaniem w sposób satanistyczny mszy świętych zapraszamy ludzi dobrej woli do podjęcia aktów wynagrodzenia Panu Bogu i Matce Najświętszej za te grzechy - głosił Rydzyk.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić