Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań

598

Co Polacy myślą o religii w szkołach? Jak udowodniło najnowsze badanie przeprowadzone na panelu Ariadna dla o2.pl, głosy wśród Polaków są w tym temacie podzielone.

Wiemy, co Polacy myślą o religii w szkołach. Nowe wyniki badań
(East News)

Sprawdziliśmy, co Polacy myślą o nauczaniu religii w szkołach publicznych. Okazuje się, że większość badanych jest takiemu przedmiotowi przeciwna, jednak różnica w stosunku do zwolenników jest niewielka. Aż 16 proc. badanych nie miało na ten temat zdania.

Tak odpowiadano na pytanie: Czy popierasz nauczanie religii w szkołach publicznych?

Co ciekawe, poparcie dla nauczania zmienia się wraz z sympatiami politycznymi. Wynik tego samego pytania, po doprecyzowaniu, czy badani głosowaliby na PiS, czy na PO, zmienia się diametralnie. To wśród tych pierwszych lekcje religii w szkołach publicznych zyskują największe zrozumienie.

Większą zgodność można zaobserwować w kwestii wliczania oceny z religii do średniej. Znacząca większość jest przeciwna takiemu postępowaniu

Czy według Ciebie ocena z religii powinna być liczona do średniej ocen w szkołach publicznych?

Księża nie powinni być wychowawcami klas. Zdecydowana większość jest przeciwna, by kapłani pełnili takie funkcje w szkołach. 16 proc. badanych nie miało zdania na ten temat. Pomysł poparł zaledwie co piąty pytany w badaniu przeprowadzonym dla o2.pl.

Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej próbie liczącej 1052 osoby, dobranej z panelu Ariadna. Zrealizowano je pomiędzy 5 a 8 października 2018 przy wykorzystaniu metody CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić