Wierni byli wstrząśnięci. Ksiądz został nagrany w czasie grzeszenia

269

Ojciec José Maria był szanowanym katolickim duchownym z Brazylii. Jednak reputacja księdza znalazła się w strzępach po tym, gdy wierni ujrzeli niechlubne nagranie z jego udziałem. Okazało się, że potajemnie oddawał się rozpuście w ramionach młodego mężczyzny.

Wierni byli wstrząśnięci. Ksiądz został nagrany w czasie grzeszenia
Ojciec José Maria został zdemaskowany jako hipokryta. Nagrano go w towarzystwie młodego mężczyzny (Licencjodawca)

Skompromitowany duchowny pełni posługę w kościele Igreja São Camilo de Léllis w Brasílii. Ojciec José Maria w tajemnicy przed parafianami żył podwójnym życiem, oficjalnie potępiając grzechy, w tym cudzołóstwa, a w rzeczywistości – umawiając się na intymne schadzki.

Ksiądz głośno potępiał cudzołóstwo. Po cichu sam grzeszył

Prawda o grzesznym życiu kapłana wyszła na jaw po tym, gdy do wiernych trafiło nagranie z nim w roli głównej. Ojciec José Maria oddawał się intymnym przyjemnościom, z młodym mężczyzną. W tle było słychać odgłosy transmisji meczu. Najprawdopodobniej to sam ksiądz nagrywał schadzkę z kochankiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Ksiądz gorzko o stanowisku papieża Franciszka ws. wojny

Po wszystkim młody kochanek usiadł na kolanach księdza. Nagranie schadzki lotem błyskawicy obiegło nie tylko parafię, ale i cały kraj. W rezultacie wybuchł gigantyczny skandal, a rzecznik archidiecezji, pod którą podlegał Igreja São Camilo de Léllis, był zmuszony gęsto się tłumaczyć za grzesznego duchownego.

Ubolewamy z powodu zaistniałej sytuacji, (...) ksiądz został usunięty z działalności parafialnej i innych obowiązków duszpasterskich – zapewnił rzecznik archidiecezji (Daily Star).

Możliwe, że to nie koniec kłopotów duchownego. Mimo że ojciec José Maria nie dopuścił się przestępstwa – z punktu widzenia brazylijskiego prawa – wewnętrzne śledztwo Kościoła w jego sprawie pozostaje w toku.

Dowiemy się, czy to prawda. Jeśli tak, to możemy wykluczyć, że do aktu doszło w kościele, ponieważ nie ma sofy, a kamery monitoringu niczego nie zarejestrowały – wyjaśnił Rafael Souza dos Santos, proboszcz parafii (Daily Star).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić