aktualizacja 

Wietnamka dostała wezwanie do komisji uzupełnień rosyjskiego wojska

Świat regularnie obiegają doniesienia o kolejnych, niekiedy absurdalnych praktykach wobec rosyjskich poborowych. Do tej kategorii niewątpliwie zalicza się sytuacja, jaka spotkała obywatelkę Federacji Rosyjskiej wietnamskiego pochodzenia.

Wietnamka dostała wezwanie do komisji uzupełnień rosyjskiego wojska
Wietnamka dostała wezwanie do komisji uzupełnień rosyjskiej armii. Kuriozalny powód (Facebook, Getty Images, Biełsat)

Nguyen Vu Hoang Anh pochodzi z Wietnamu i od 2020 roku już oficjalnie jest obywatelką Federacji Rosyjskiej. Kobieta ogromnie się zdziwiła, kiedy dostarczono jej nakaz, by stawiła się przed komisją uzupełnień do armii swojej nowej ojczyzny.

Absurdalna sytuacja. Wietnamka dostała wezwanie do rosyjskiej armii

Zdarzenie zostało nagłośnione przez Biesłat TV. Niezależna stacja telewizyjna, która powstała w celu rzetelnego informowania o wydarzeniach na Białorusi, opublikowała zdjęcie wezwania na swoim kanale w serwisie społecznościowym Telegram.

W Moskwie wezwanie do komendy uzupełnień dostała… Wietnamka o imieniu Nguyen Vu Hoang Anh, która w 2020 r. dostała rosyjskie obywatelstwo — podaje Biesłat TV w opisie opublikowanego na Facebooku zdjęcia.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prawdopodobnie do kuriozalnej pomyłki doszło w konsekwencji nieznajomości przez wojskowych z komisji języka wietnamskiego. Mogli oni błędnie pomyśleć, że pod personaliami "Nguyen Vu Hoang Anh" w rzeczywistości kryje się mężczyzna i dlatego przygotowali wezwanie do komisji uzupełnień.

Dziewczyna przypuszcza, że "wezwania przynoszą do wszystkich według miejsca zameldowania", a wojskowym na podstawie jej imienia nie udało się odgadnąć płci — podano na koncie Biesłat TV na Facebooku.

Zdarzenie wzbudziło niedowierzanie i rozbawienie wśród internautów. Pojawiły się przypuszczenia, że na otrzymanie wezwania do komisji uzupełnień powinni się przygotować także Steven Seagal i Gérard Depardieu, którzy są posiadaczami rosyjskiego obywatelstwa.

Steven Seagal niedługo dostanie wezwanie, też ma rosyjskie obywatelstwo, którego się nie zrzeknie... Wszyscy zagraniczni aktorzy, którzy przyjęli rosyjskie obywatelstwo, powinni zostać powołani.
Depardieu przezornie uszedł z Rosji, wątroba nie dała rady — żartowali użytkownicy Facebooka w komentarzach.
Zobacz także: Zobacz też: "Dramatyczna sytuacja Rosji". Amerykanie potwierdzają
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić