o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Odkrycie na Mazurach. Dokonano go w Wilczym Szańcu, kryjówce Hitlera

151
Podziel się

Badacze z gdańskiej Fundacji Latebra, którzy od kilku miesięcy eksplorują Wilczy Szaniec, tym razem natrafili na kasę pancerną. Znajdowała się ona w schronie osobistego sekretarza Hitlera, Martina Bormanna.

Odkrycie na Mazurach. Dokonano go w Wilczym Szańcu, kryjówce Hitlera
Kasa pancerna w Wilczym Szańcu (Fundacja Latebra, Facebook)
bEafaXdx

Wilczy Szaniec. Natrafili na kasę pancerną!

W sobotę 8 sierpnia badacze z Fundacji Laterba weszli do schronu Martina Bormanna, a właściwie tego co z niego zostało. Tam bowiem natrafili na kasę pancerną. Kawał stali znajdował się w niezwykle ciasnym miejscu, stąd też wydobycie go wcale nie było takie proste.

Zobacz także: O włos od wypadku-kasa pancerna?
bEafaXdz

Wilczy Szaniec. Niezwykłe odkrycia

W ostatnich tygodniach w Wilczym Szańcu poszukiwacze natrafili na pancerne drzwi i drzwi chroniące przed atakiem chemicznym, duży bojler wodny i armaturę wodną. Wydobyli to z dwóch schronów. Ciekawym odkryciem jest także kamień z wyrytym na nim skrótem nazwy jednostki batalionu ochroniarzy Hitlera oraz namalowaną flagą.

Jak przekazały Lasy Państwowe, poszukiwacze odkopali też schody prowadzące do baraku, w którym 20 lipca 1944 r. dokonano nieudanego zamachu na Hitlera.

bEafaXdF
Miejscowi przewodnicy i historycy opowiadający o zamachu na Hitlera spierali się, jak usytuowany był stół w sali narad i gdzie znajdowała się teczka z ładunkiem wybuchowym. Oczywiście są plany baraku, ale nie wiadomo było, jak ten plan nałożyć w terenie. Odnalezienie schodów sprawiło, że już wiemy, gdzie było wejście do schronu, gdzie korytarz i jak umiejscowiona była sala narad – informują leśnicy.

Prace poszukiwawcze w byłej wojennej kwaterze Hitlera są prowadzone przez Fundację Laterba od kilku miesięcy. Zgodę na nie wydały Lasy Państwowe i Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie.

Nasz nowy projekt "Wilczy Szaniec" to podróż dla dociekliwego turysty, jak i zawodowego poszukiwacza skarbów! Wejdziemy w każdą szczelinę, znajdziemy prysznic Hitlera i klucze. Odkryj z nami historie tego miejsca na nowo! - zapowiedzieli badacze.
bEafaXdG

Wilczy Szaniec to jedna z największych atrakcji turystycznych na Mazurach. W ubiegłym roku to miejsce odwiedziło około 330 tys. turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEafaXea
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
Arnold Hase
2 miesiące temu
W sierpniu ubiegłego roku byłem po raz trzeci w Wolfschanze na przestrzeni ostatnich 5o lat . To co zobaczyłem od czasów poprzednich odwiedzin w 1997 r. napawa mnie zgrozą . Dla forsy zrobiono z tej naturalnej ruiny prawie LasVegas . Czy coś nie może pozostać nienaruszone ręką "biznesmenów " działających dla kasy pod przykrywką ochrony zabytków ?
Ziby
9 miesięcy temu
Schody do letniego baraku ?
xrobot
9 miesięcy temu
na czym polega sensacyjność tego odkrycia? nie wiedzieli, kto tam "urzędował"??
bEafaXeb
Seleirox
9 miesięcy temu
Przestańcie marnować mój czas bzdurnymi postami!!!Żenada
Polak
9 miesięcy temu
Nie ma to jak ogladac kwatery bylego imperatora ktory napadl na Polske kazal brac do niewoli i mordowac Polakow a wy jeszcze kupujecie ich szmelcwageny.
Nemo70
9 miesięcy temu
Nic nie znalaziono sensacyjnego. Jedynie materiał został tak napisany, żeby zasugerować coś sensacyjnego. Typowa zagrywka.
Mexo
9 miesięcy temu
W skrzynce pancernej znaleziono pewnie kartke byłem tu pierwszy.
Johnny R.
9 miesięcy temu
Same bzdety
Witek też.
9 miesięcy temu
o wilczym szańcu i bunkrze bormana uczyliśmy się z przedwojennych książek.
Valla
9 miesięcy temu
Dziwna fascynacja złem.
LIKEPANEL.PL
9 miesięcy temu
❤️❤️❤️Masz ochotę na randkę ze śliczną 18-latką? A może wolisz dojrzalsze kobiety? To strona dla Ciebie!
wawa
9 miesięcy temu
pewnie to byla puszka po konserwie
Gojgoj
9 miesięcy temu
Goiwno prawda już od kilku tygodni można było obejrzeć film na ten temat...
bEafaXdT
Hans
9 miesięcy temu
Znaleźli wina Tuska 😜
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić