o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Odkrycie na Mazurach. Dokonano go w Wilczym Szańcu, kryjówce Hitlera

151
Podziel się

Badacze z gdańskiej Fundacji Latebra, którzy od kilku miesięcy eksplorują Wilczy Szaniec, tym razem natrafili na kasę pancerną. Znajdowała się ona w schronie osobistego sekretarza Hitlera, Martina Bormanna.

Odkrycie na Mazurach. Dokonano go w Wilczym Szańcu, kryjówce Hitlera
Kasa pancerna w Wilczym Szańcu (Fundacja Latebra, Facebook)
bEDhoNcR

Wilczy Szaniec. Natrafili na kasę pancerną!

W sobotę 8 sierpnia badacze z Fundacji Laterba weszli do schronu Martina Bormanna, a właściwie tego co z niego zostało. Tam bowiem natrafili na kasę pancerną. Kawał stali znajdował się w niezwykle ciasnym miejscu, stąd też wydobycie go wcale nie było takie proste.

Zobacz także: O włos od wypadku-kasa pancerna?
bEDhoNcT

Wilczy Szaniec. Niezwykłe odkrycia

W ostatnich tygodniach w Wilczym Szańcu poszukiwacze natrafili na pancerne drzwi i drzwi chroniące przed atakiem chemicznym, duży bojler wodny i armaturę wodną. Wydobyli to z dwóch schronów. Ciekawym odkryciem jest także kamień z wyrytym na nim skrótem nazwy jednostki batalionu ochroniarzy Hitlera oraz namalowaną flagą.

Jak przekazały Lasy Państwowe, poszukiwacze odkopali też schody prowadzące do baraku, w którym 20 lipca 1944 r. dokonano nieudanego zamachu na Hitlera.

bEDhoNcZ
Miejscowi przewodnicy i historycy opowiadający o zamachu na Hitlera spierali się, jak usytuowany był stół w sali narad i gdzie znajdowała się teczka z ładunkiem wybuchowym. Oczywiście są plany baraku, ale nie wiadomo było, jak ten plan nałożyć w terenie. Odnalezienie schodów sprawiło, że już wiemy, gdzie było wejście do schronu, gdzie korytarz i jak umiejscowiona była sala narad – informują leśnicy.

Prace poszukiwawcze w byłej wojennej kwaterze Hitlera są prowadzone przez Fundację Laterba od kilku miesięcy. Zgodę na nie wydały Lasy Państwowe i Wojewódzki Konserwator Zabytków w Olsztynie.

Nasz nowy projekt "Wilczy Szaniec" to podróż dla dociekliwego turysty, jak i zawodowego poszukiwacza skarbów! Wejdziemy w każdą szczelinę, znajdziemy prysznic Hitlera i klucze. Odkryj z nami historie tego miejsca na nowo! - zapowiedzieli badacze.
bEDhoNda

Wilczy Szaniec to jedna z największych atrakcji turystycznych na Mazurach. W ubiegłym roku to miejsce odwiedziło około 330 tys. turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDhoNdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(151)
Arnold Hase
6 miesięcy temu
W sierpniu ubiegłego roku byłem po raz trzeci w Wolfschanze na przestrzeni ostatnich 5o lat . To co zobaczyłem od czasów poprzednich odwiedzin w 1997 r. napawa mnie zgrozą . Dla forsy zrobiono z tej naturalnej ruiny prawie LasVegas . Czy coś nie może pozostać nienaruszone ręką "biznesmenów " działających dla kasy pod przykrywką ochrony zabytków ?
Ziby
rok temu
Schody do letniego baraku ?
xrobot
rok temu
na czym polega sensacyjność tego odkrycia? nie wiedzieli, kto tam "urzędował"??
bEDhoNdv
Seleirox
rok temu
Przestańcie marnować mój czas bzdurnymi postami!!!Żenada
Polak
rok temu
Nie ma to jak ogladac kwatery bylego imperatora ktory napadl na Polske kazal brac do niewoli i mordowac Polakow a wy jeszcze kupujecie ich szmelcwageny.
Nemo70
rok temu
Nic nie znalaziono sensacyjnego. Jedynie materiał został tak napisany, żeby zasugerować coś sensacyjnego. Typowa zagrywka.
Mexo
rok temu
W skrzynce pancernej znaleziono pewnie kartke byłem tu pierwszy.
Johnny R.
rok temu
Same bzdety
Witek też.
rok temu
o wilczym szańcu i bunkrze bormana uczyliśmy się z przedwojennych książek.
Valla
rok temu
Dziwna fascynacja złem.
LIKEPANEL.PL
rok temu
❤️❤️❤️Masz ochotę na randkę ze śliczną 18-latką? A może wolisz dojrzalsze kobiety? To strona dla Ciebie!
wawa
rok temu
pewnie to byla puszka po konserwie
Gojgoj
rok temu
Goiwno prawda już od kilku tygodni można było obejrzeć film na ten temat...
bEDhoNdn
Hans
rok temu
Znaleźli wina Tuska 😜
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić