Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Donald Trump nie chce stawić się w sądzie. Prezydent USA otrzymał wezwanie

4

Prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał głos na temat kontrowersji wokół wezwania, by stawił się w sądzie. Donald Trump miał złożyć wyjaśnienia w sprawie niejasnych transakcji finansowych w ramach The Trump Organization. Trump uważa jednak, że takie działania nie są konieczne.

Donald Trump nie chce stawić się w sądzie. Prezydent USA otrzymał wezwanie
Donald Trump zakwestionował zasadność swojego wezwania do sądu (Getty Images, Drew Angerer , Staff)

Jak podaje "Al Jazeera", Donald Trump uważa wezwanie do stawienia się w celu złożenia wyjaśnień za "przesadne". Obecności prezydenta domaga się prokurator okręgowy Cyrus Vance Jr. Według samego prezydenta USA Vance nalega na jego stawienie się w Sądzie Federalnym na Manhattanie "w złej wierze".

Donald Trump nie chce stawić się w sądzie

Cyrus Vance Jr. już od roku próbuje doprowadzić do ujawnienia przez Donalda Trumpa zeznań podatkowych. Sam prezydent USA i jego pełnomocnicy dowodzą, że prawdziwym przedmiotem dochodzenia są płatności dokonane przez Michaela Cohena, prawnika Trumpa, w 2016 roku.

Prezydent prawdopodobnie twierdzi, że dochodzenie przysięgłych dotyczy pewnych płatności dokonanych w 2016 r., a nie (...) śledztwa w sprawie szerszych praktyk finansowych – dowodził Cyrus Vance Jr. w rozmowie z mediami ("Al Jazeera").

Prokurator dowodzi, że w The Trump Organization przez długi okres miały miejsce szeroko zakrojone działania przestępcze. Vance przypomina, że sam Michael Cohen w 2018 roku przyznał się do dokonywania niejasnych płatności na rzecz Stormy Daniels i Karen McDougal. Wcześniej obie kobiety twierdziły, że miały romans z Donaldem Trumpem, czemu sam prezydent konsekwentnie zaprzecza.

Zobacz także: Zobacz też: Wojska amerykańskie w Polsce. Kto finansuje żołnierzy USA? "Bezpieczeństwo kosztuje"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić