aktualizacja 

Wilczyca umierała w męczarniach. "Barbarzyństwo"

186

Pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych dokonali przykrego odkrycia w lesie. We wnykach kłusowniczych zaklinowała się wilczyca. Zwierzęciu próbowano za wszelką cenę pomóc, ale jego stan był zbyt ciężki. Wilczyca zmarła.

Wilczyca umierała w męczarniach. "Barbarzyństwo"
Wilczyca wpadła w kłusownicze wnyki (Facebook, Nadleśnictwo Wałbrzych)

Zdarzenie miało miejsce w sobotę 4 marca, ale pracownicy Nadleśnictwa Wałbrzych poinformowali o nim na Facebooku dopiero w środę. Jak dowiadujemy się z posta, około godziny 11:00 leśniczy natknął się na wilczycę, która złapała się we wnyki.

Wilczyca umierała w męczarniach przez kłusowników

Zwierzę było w bardzo złym stanie. Na miejscu pojawił się leśniczy oraz zastępca nadleśniczego, wezwano także wolontariuszy z fundacji Dzika Nadzieja, Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" oraz wałbrzyskich strażników miejskich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Niezwykłe nagranie leśników z Bieszczad. Internauci zachwyceni widokiem
Ostatecznie Straż Miejska w Wałbrzychu na miejsce wysłała patrol, który dowiózł sprzęt umożliwiający złapanie wilka, a Fundacja Dzika Nadzieja zorganizowała lekarkę weterynarii, która pojechała na miejsce w celu uśpienia wilka, zabezpieczenia go i zabrania - czytamy w poście Nadleśnictwa Wałbrzych.

Wilka udało się złapać i zabezpieczyć. Zwierzę zostało przewiezione do gabinetu weterynaryjnego, a następnie do specjalnego ośrodka rehabilitacji. Niestety, jego rany były zbyt rozległe. 3-letnia wilczyca zmarła.

Samica miała rany na pysku od wnyków, w które wpadła. Pozostałości tych wnyków też niestety pozostawały na pysku doprowadzając do obrzęku i innych dolegliwości. Sprawa oczywiście trafiła już do Straży Leśnej, a następnie trafi do Policji - poinformowano we wpisie na Facebooku.

Samica chronionego w Polsce gatunku zmarła w wyniku nielegalnego działania kłusowników. Nadleśnictwo poinformowało, że zamierza rozpocząć akcję dotyczącą zwalczania kłusownictwa w rejonie. - Takie procedery są niedopuszczalne i mówiąc wprost: barbarzyńskie - napisali leśnicy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić