Wirtualnie spacerował po mapach Google. Nagle spojrzał w górę. Oniemiał

185

Przerażającego odkrycia dokonał jeden z użytkowników TikToka, który pokazał, co przypadkiem znalazł na mapach Google. Wirtualnie spacerował ulicami Anglii, gdy nagle, przy Eton College, spojrzał w górę. Dosłownie go zatkało.

Wirtualnie spacerował po mapach Google. Nagle spojrzał w górę. Oniemiał
Przerażające odkrycie na mapach Google. (Google Maps)

Użytkownik TikToka spacerował po mapach Google, gdy nagle dokonał przerażającego odkrycia. Oglądał szkołę w Eton, z której uczniowie chyba boją się wracać wieczorem do domu.

Na ścianie budynku szkoły znajduje się bowiem dziwna rzeźba, która tiktokera omal nie doprowadziła do zawału. Rzeźba przedstawia mężczyznę, który idzie wzdłuż ściany, łamiąc prawa grawitacji. Wygląda jak zjawa.

Użytkownik natomiast był przekonany, że to duch albo co najmniej błąd pojazdu Google'a, który przemierzał tamtędy drogi i być może nałożył na siebie dwie grafiki - pieszego i budynku. Rzeźba jednak istnieje naprawdę i przymocowano ją tam w 2002 r.

Posąg Antony'ego Gormleya Edge'a II wykonany został na zamówienie szkoły w 2001 roku. "Dla szkoły żywo zainteresowanej stopniami, względną pozycją w światowych rankingach i ciągłym dążeniem ku górze, jego obecność nad ulicą jest przypomnieniem innego sposobu patrzenia na świat" - czytamy opublikowaną na commonwealthwalkway.com ideę, jaką kierował się artysta.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić