Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Wirus wyciekł z laboratorium? Jest stanowisko brytyjskiego wywiadu

161
Podziel się

Teoria o wycieku koronawirusa z laboratorium w Wuhan jednak jest prawdopodobna? Brytyjski wywiad uznał, że takie wyjaśnienie pochodzenia SARS-CoV-02 jest "możliwe". To duża zmiana w myśleniu Brytyjczyków o początkach pandemii COVID-19.

Wirus wyciekł z laboratorium? Jest stanowisko brytyjskiego wywiadu
Wirus wyciekł z laboratorium? Jest stanowisko brytyjskiego wywiadu (Getty Images)
bEUqHOpx

Do tej pory zachodnie służby zakładały naturalne pochodzenie koronawirusa. Teorie o wycieku z laboratorium w Wuhan były uważane za mało prawdopodobne, zwłaszcza po raporcie WHO na ten temat. Teraz jednak agencje wywiadowcze ponownie przyglądają się sprawie.

Brytyjski wywiad uważa teorię o wycieku koronawirusa z laboratorium za "możliwą". Tak twierdzą źródła gazety "The Sunday Times". Agencje wywiadowcze nie wykluczają teraz, że Instytut Wirusologii w Wuhan odegrał jakąś rolę w wywołaniu pandemii. Wcześniej prawdopodobieństwo tej teorii uznawano za "nikłe".

bEUqHOpz
Mogą istnieć dowody, które poprowadzą nas w jedną stronę, i dowody, które poprowadzą nas w inną stronę. Chińczycy będą kłamać w którąkolwiek z nich pójdziemy. Nie sądzę, że kiedykolwiek się dowiemy - podkreśla źródło wywiadowcze w rozmowie z dziennikarzami, cytowane przez PAP.

Wpływ na zmianę oceny pochodzenia wirusa mogły mieć Stany Zjednoczone. Kilka dni wcześniej Joe Biden nakazał amerykańskim agencjom wywiadowczym zbadać wszystkie teorie o pochodzeniu koronawirusa, także tę o genezie laboratoryjnej.

Raport ma powstać w 90 dni. Niedługo wcześniej wyszło na jaw, że w listopadzie 2019 roku trzech naukowców z Instytut Wirusologii w Wuhan zachorowało i trafiło do szpitala

bEUqHOpF

Brytyjczycy współpracują w tej kwestii z Amerykanami, którzy podkreślają, że bez dokładnej wiedzy o pochodzeniu koronawirusa, scenariusz pandemii może się powtórzyć. Brytyjscy politycy także domagają się nowego śledztwa o pochodzeniu patogenu.

Cisza dochodząca z Wuhan jest niepokojąca. Musimy otworzyć kryptę i zobaczyć, co się naprawdę stało, by móc chronić się w przyszłości. Oznacza to rozpoczęcie dochodzenia wraz z partnerami na całym świecie i z WHO - powiedział "The Sunday Times" poseł Tom Tugendhat, przewodniczący komisji spraw zagranicznych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqHOqa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(161)
jan
6 miesięcy temu
Chinole bawią się bronią biologiczną i tyle ,powinni ponieść konsekwencję całej tej pandemii.
nie otumanion...
6 miesięcy temu
Niech przestaną pisać pierdamony, logicznie myślący ludzie już po trzech tygodniach zamknięcia w zeszłym roku w marcu, zaczęli łączyć kropki. A po dwóch miesiącach wiedzieli że to ściema. Wiedzieli że wirus powstał w laboratorium jako broń biologiczna. W USA prezydenta wybrały media i na świecie pandemię rozkręciły media. Tak im kazano i trwa to do teraz.
qość
6 miesięcy temu
wiedzą najlepiej bo współpracowali z tym laboratorium
bEUqHOqb
warszawianka
6 miesięcy temu
A rok temu za tą "teorię spiskową" można było zaliczyć bana na fejsiku 😜
Andrzej
6 miesięcy temu
Co jak co ale akurat wywiad to wie doskonale że cała ta pandemia to farsa.. Precz z fake newsami
👜🚦🦠🦠
6 miesięcy temu
Jest tysiac innych mozliwosci, aby oskarzyc Chinczykow. Prawdopodobienstwo zdazenia, ze akurat wirus Corony wybral sobie miejsce Whuan? Miejsce na przeskoczenie ze zwierzecia na czlowieka. Akurat miejsce w poblizu laboratorium. Dlaczego nie doszlo to na innym targu, ktorych w Chinach jest pewnie tysiace???? Prawdopodobienstwo zdazen niesamowita….
opinia
6 miesięcy temu
g.... prawda, że wyciekł z laboratorium, komuś bardzo zależy na tym, żeby oskarżyć Chińczyków
Wyszlo szydlo...
6 miesięcy temu
Chińskie laboratorium biologiczne w Wuhan jest własnością firmy Glaxosmithkline, która (przypadkowo) jest właścicielem firmy Pfizer! (ten, który robi szczepionkę przeciwko wirusowi, który został (przypadkowo) uruchomiony w Laboratorium Biologicznym Wuhan i który został (przypadkowo) sfinansowany przez dr Fauci, który (przypadkowo) promuje szczepionkę! GlaxoSmithKline jest (przypadkowo) zarządzany przez dział finansowy Black Rock, który (przypadkowo) zarządza finansami Open Foundation Company (Fundacja Sorosa), która (przypadkowo) zarządza francuską AXA! Soros (przypadkowo) jest właścicielem niemieckiej firmy Winterthur, która (przypadkowo) zbudowała chińskie laboratorium w Wuhan i została kupiona przez niemiecki Allianz, który (przypadkowo) ma Vanguard jako udziałowca, który (przypadkowo) jest udziałowcem Black Rock, który (przypadkowo) kontroluje banki centralne i zarządza około jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego. Black Rock jest również (przypadkowo) głównym udziałowcem firmy MICROSOFT, należącej do Billa Gatesa, który (przypadkowo) jest udziałowcem firmy Pfizer (która - pamiętasz? Sprzedaje cudowną szczepionkę) i (przypadkowo) jest teraz pierwszym sponsorem WHO! Teraz rozumiesz, jak martwy nietoperz sprzedany na mokrym rynku w Chinach zainfekował CAŁĄ PLANETĘ! Jak
Xyz
6 miesięcy temu
Pora najwyższa wyjaśnić pochodzenie wirusa, poniewaź może ponownie z wiekszą siłą uderzyć w ludzkość.Z jednej strony ambicje testujacych naukowcow z drugiej rzadne zyskow kocerny.Pomiędzy nimi ludzie.Jak teraz nie zostanie wyjaśnione pochodzenie wirusa to z czasem ludzkości grozi zagłada.
olo
6 miesięcy temu
angole znani są z tego,że kłamią i oszukują jak przysłowiowe "bure suki". Aten cały profesorek i jednocześnie jest prezesem firmy farmaceutycznej mającej interes aby "oszwabić" konkurencję
odezwali
6 miesięcy temu
się co co to prawda dla nich najważniejsza, setki lat niczyli nacje i wykorzystywali ale są uczciwi w sowich wywodach, zenujące
szpieg
6 miesięcy temu
Gdyby to byłą prawda. to już dawno skończyłoby się głośnymi procesami i sankcjami nałożonymi na Chiny. Przy takiej machinie szpiegowskiej niemożliwe jest ukrycie czegokolwiek
maciej
6 miesięcy temu
Śmieszne, "The Scientist" już w 2012 publikował materiały na temat badań GOF, jakie były finansowane przez fundusze federalne , czyli rządowe USA. Potem naukowcy zdali sobie sprawę, co się stanie jak to "ucieknie" zlaboratorium i było moratorium na te badania. Wpszcie sobie "badania GOF" i poczytajcie.
bEUqHOpT
MTA
6 miesięcy temu
A kto przeprosi Trumpa za to,ze zamykanie mu dostęp do mediów gdy mówiło tym? Przecież cały czas było wiadomo,że to ten łącza Gauck przeniósł ten wirus z USA do Chin. I umieścił w laboratorium bez odpowiednich zabezpieczeń.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić