Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie. "Jest trudna, ale pod kontrolą"

Trwa ósmy dzień wojny w Ukrainie. Mer Kijowa powiedział w czwartek, 3 marca, że sytuacja w stolicy "jest trudna, ale pod kontrolą". Witalij Kliczko ocenił również ostatnią noc.

Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie. "Jest trudna, ale pod kontrolą"
Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie (Getty Images, Vladimir Sindeyeve/NurPhoto)

Mer Kijowa Witalij Kliczko nagrał krótki film, w którym opowiedział o tym, jak minęła noc ze środy na czwartek w stolicy Ukrainy. Stwierdził, że sytuacja w Kijowie jest "trudna, ale pod kontrolą".

Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie

Kliczko zaznaczył, że "dzięki Bogu nie ma ofiar i zniszczeń" po ostatniej nocy. Podkreślił również, iż wybuchy, które słychać było w mieście, to efekt działań sił obrony przeciwlotniczej, które zestrzeliły pociski rosyjskich wojsk.

Mer Kijowa dodał, że sieć ciepłownicza w pobliżu dworca kolejowego, która w środę została uszkodzona przez rosyjski ostrzał, zostanie dziś naprawiona. Zaapelował przy tym do mieszkańców, by nie zostawiali masowo samochodów w pobliżu dworca, ponieważ utrudnia to ewakuację kobiet oraz dzieci i uniemożliwia wjazd służbom.

Nieprawidłowo zaparkowane samochody w Kijowie będą konfiskowane na potrzeby obronne miasta - podkreślił na Telegramie Kliczko.

Obejrzyj także: Sytuacja gospodarki w Rosji. "Kartki i reglamentacja? Najprawdopodobniej tak"

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić