Wizyta Andrzeja Dudy to "zaszczyt". Dostał wyjątkowy prezent

320

Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką odwiedził Cypr. Polityk dostał od burmistrza miasta Pafos Phedonasa Phedonosa złoty klucz do miasta. Podziękował za wyróżnienie i zapowiedział podróż do Pafos po zakończeniu kadencji.

Wizyta Andrzeja Dudy to "zaszczyt". Dostał wyjątkowy prezent
Andrzej Duda z burmistrzem Pafos (Facebook)

Prezydent Andrzej Duda wraz z żoną przebywa obecnie na oficjalnej dwudniowej wizycie na Cyprze. 8 października polityk udał się do miasta Pafos, gdzie od burmistrza Phedonasa Phedonosa otrzymał złoty klucz do miasta.

Grecki polityk podkreślił, że wizyta Dudy w jego mieście to zaszczyt. Przyznał też, że liczy na rozwój inwestycji polskich firm w jego mieście.

W swojej wypowiedzi nawiązywał również do dawnej stolicy Polski - Krakowa, który jest kolebką stosunków polsko-cypryjskich. Przypomniał, że w 1364 r. na zjeździe monarchów i książąt był tam obecny król Cypru Piotr I.

Podziękowania Dudy

Polski prezydent serdecznie podziękował za to niezwykłe wyróżnienie i zapowiedział powrót do Pafos po zakończeniu kadencji, już jako zwykły turysta. Dodatkowo stwierdził, że to właśnie to miasto zapoczątkowało cywilizację europejską.

To właśnie dlatego na stałe jest tutaj od 1965 roku, a więc od 56 lat, Polska Misja Archeologiczna – mówił Duda.

Głowa państwa nie byłaby sobą, gdyby w swojej wypowiedzi nie zawarła żartobliwego elementu. Andrzej Duda stwierdził bowiem, że "skoro dali nam klucze, to możemy przyjechać, kiedy chcemy".

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić