aktualizacja 

Władze Kijowa apelują do mieszkańców. Mają sprawdzić dachy

Kijowska administracja zwróciła się z apelem do wszystkich mieszkańców miasta. Poproszono, aby sprawdzili, czy na dachach ich budynków nie ma oznaczeń dla rosyjskich myśliwców.

Władze Kijowa apelują do mieszkańców. Mają sprawdzić dachy
Władze Kijowa apelują do mieszkańców o czujność. Na zdjęciu: budynek mieszkalny zniszczony przez część, która odpadła od jednego z samolotów bojowych (Twitter, Nexta)

Nie milkną doniesienia o planowanych rosyjskich nalotach na Kijów. Miasto przestrzega mieszkańców i apeluje o ostrożność.

Władze miejskie zwracają się do mieszkańców bloków, którzy mają dostęp do wejścia na dach, by pilnie sprawdzili dachy pod względem obecności oznaczeń – podkreślono.

Władze Kijowa ostrzegają mieszkańców. Proszą o usunięcie wojskowych oznaczeń

Oznaczenia wojskowe mają ułatwiać rosyjskim samolotom bojowym identyfikację konkretnych punktów. Oznaczone budowle mogą stać się celem ataku z powietrza.

W przypadku wykrycia jakichś oznaczeń prosimy o zasypanie ich ziemią albo zakrycie w inny sposób – wezwano.

Wojna na Ukrainie. Rosyjska armia jest już w Kijowie

W czwartek 24 lutego Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Rozpoczęto naloty i bombardowania obiektów wojskowych i cywilnych.

W piątek Rosjanie dotarli do centrum Kijowa. Słychać strzały. Mieszkańcom stolicy rozdawana jest broń. Ukraiński sprzęt wojenny wjeżdża do stolicy, by bronić miasta.

Obejrzyj także: Co zrobić, aby powstrzymać Putina? Były szef MSZ wzywa do działania

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić