Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Władze USA zezwoliły na zabicie setek lwów morskich. Znamy powód

100

Rząd Stanów Zjednoczonych podjął decyzję w kwestii lwów morskich. Urzędnicy ds. dzikiej przyrody otrzymali zgodę, aby zabić ponad 700 zwierząt tego gatunku. To pierwsza taka sytuacja, poprzedzona latami stosowania innych środków odstraszających lwy.

Władze USA zezwoliły na zabicie setek lwów morskich. Znamy powód
Władze USA zezwoliły na zabicie ponad 700 lwów morskich (Getty Images, Tacoma News Tribune , Contributor)

Zgodę na zabijanie lwów morskich otrzymali urzędnicy w stanach Waszyngton, Oregon oraz Idaho. Zezwolenia udzielono także kilku plemionom rdzennych Amerykanów.

Władze USA zgodziły się na zabicie ponad 700 lwów morskich

Jak podaje "TVNZ", lwy morskie stanowią poważne zagrożenie dla łososi i pstrągów. Lwy gromadzą się one w dorzeczu rzeki Columbia, gdzie ryby migrują na tarło.

Łososie i pstrągi są często pożerane przez lwy morskie, zanim jeszcze zdążą się rozmnożyć. W konsekwencji ich populacja stała się poważnie zagrożona. Sytuacja odbija się również na orkach, dla których te ryby stanowią główne źródło pożywienia.

Zobacz także: Zobacz też: Łososie hodowlane mogą zawierać toksyny

Stany Zjednoczone walczą z lwami morskimi od lat. Dotychczas próbowano zniechęcać zwierzęta do żerowania w dorzeczu Columbia poprzez zastawianie pułapek czy stosowanie materiałów wybuchowych. Jednak zawsze lwy wracały kilka dni później.

To są naprawdę wrażliwe miejsca dla ryb. Musimy sobie z tym (lwami morskimi – przyp. red.) poradzić, aby mogły przedostać się na tarło – wyjaśnia Shaun Clements, starszy analityk ds. Polityki w Departamencie Rybołówstwa i Dzikiej Przyrody stanu Oregon ("TVNZ").

Zgodnie z nowym prawem w ciągu kolejnych pięciu lat dojdzie do zabicia 570 uszanek kalifornijskich i 176 lwów morskich Stellera. Polowanie na zwierzęta będzie odbywało się na 290-kilometrowym odcinku rzeki Columbia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić