Włamał się do kościoła, zasnął w konfesjonale. Grozi mu 5 lat więzienia

110

Do niecodziennego zdarzenia w gminie Ludwin, niedaleko Lublina. 36-letni mężczyzna w święta wybił szybę w drzwiach do zakrystii i wszedł do kościoła. Tam zniszczył figurkę z szopki bożonarodzeniowej, a następnie zasnął w konfesjonale. Rano znalazł go organista z kościelną. Mężczyzna twierdził, że wracał z imprezy i więcej nic nie pamięta. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Włamał się do kościoła, zasnął w konfesjonale. Grozi mu 5 lat więzienia
Włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale. Grozi mu 5 lat więzienia (Policja)

Cała sprawa wydarzyła się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policję o nietypowym zdarzeniu poinformował organista, który rano pojawił się w kościele. Według jego relacji, nieznany mężczyzna włamał się do kościoła i i zasnął w konfesjonale. Na miejsce od razu skierowano patrol z oddziału policji.

Na miejscu pojawili się mundurowi i najpierw obudzili sprawcę. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był agresywny i nie chciał poddać się badaniu alkomatem. Oprócz tego miał przy sobie niewielkie ilości narkotyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiana daty świąt w Ukrainie. Historyczna decyzja
36-letni mieszkaniec gminy Ludwin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że wszedł do kościoła poprzez wybicie szyby w drzwiach zakrystii. Następnie dokonał zniszczenia jednej z figurek z szopki bożonarodzeniowej - podkreśla nadkomisarz Kamil Gołębiowski na oficjalnej stronie policji.

To nie koniec przewinień mężczyzny z gminy Ludwin. Dodatkowo uszkodził klamkę w drzwiach oraz włącznik przeciwpożarowy. Na koniec usiadł w konfesjonale i tam usnął.

Włamał się do kościoła i zasnął w konfesjonale. Ma 3 zarzuty

36-latek we wtorek usłyszał łącznie trzy zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za zniszczenie mienia, naruszenie miru oraz posiadanie narkotyków. Przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. W swoich wyjaśnieniach oświadczył, że nie wie jak doszło do tego zdarzenia. Twierdził, że wracał z imprezy. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

W Ludwinie znajduje się parafia pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Parafia należy do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Łęczna.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić