Właśnie kładł się spać. Senator zamarł. "Opisuję to od razu"

297

Senator Michał Kamiński opisał zdarzenie, które może świadczyć o tym, że do jego telefonu mogły się włamać osoby trzecie. Jak opisuje, zauważył, że w historii jego przeglądarki są strony, na które nie wchodził. "Tak tej sprawy nie zostawię" - napisał na Facebooku.

Właśnie kładł się spać. Senator zamarł. "Opisuję to od razu"
Michał Kamiński (PAP, Tomasz Gzell)

Jak opisuje Kamiński, do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek, chwilę przed tym, zanim położył się spać. Jednak sytuacja była tak dziwna, że postanowił od razu podzielić się nią z obserwującymi na Facebooku.

Pojawiły się strony, na które nie zaglądał

Polityk podkreśla, że jego tablet jest podłączony do telefonu tak, że na obu urządzeniach widzi jakie strony odwiedzał w internecie. Nie mógł jednak uwierzyć w to, w historii przeglądarki pojawiły się strony, na które na pewno nie zaglądał.

Ze zdziwieniem dostrzegłem, że na iPadzie wyświetla się, że czytałem z mojej komórki informacje ze strony dziennika "Fakt" (czego nie robiłem) oraz Eurosportu (czego też nie robiłem) - opisuje senator.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Usiedli przy stole z premierem. Oto co usłyszał Morawiecki

"Byłem bardzo zdziwiony"

Ku zaskoczeniu Kamińskiego zauważył też, że ktoś szukał na jego telefonie informację na temat tego, jak wymazać historie odwiedzin w internecie na komputerze iMac, którego nie posiada. - Ponieważ żadnych stron ostatnio na komórce nie otwierałem, byłem tym bardzo zdziwiony - dodaje.

Polityk postanowił sprawdzić też swój telefon. Nie mógł uwierzyć, ale w historii przeglądarki w telefonie te strony były. - Zacząłem przeszukiwać znowu iPada i dokładnie w tym samym czasie historia odwiedzin została wymazana - podkreśla.

"Tak tej sprawy nie zostawię"

Jak dodaje, postanowił podzielić się sytuacją od razu, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem jest to dowód na to, że ktoś trzeci może zdalnie manipulować jego telefonem. - Od jutra zajmuje się tą sprawą i oczywiście tak jej nie zostawię - pisze.

Chyba, że jest jakieś inne wyjaśnienie tej sprawy niż bezprawne ingerowanie w mój telefon - dodaje.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić