Włoska mafia na TikToku. Chwalą się bogactwem, denerwują starych

19

Na TikToku swoją działalność rozpoczęła włoska mafia. Z doniesień mediów wynika, że są to nowi, młodzi członkowie ugrupowań, którzy chcą się pochwalić bogactwem, szybkimi samochodami i ogromnymi wpływami. Często też otwarcie mówią, na kim zamierzają się zemścić.

Włoska mafia na TikToku. Chwalą się bogactwem, denerwują starych
Syn szefa mafii chwali się swoim wystawnym życiem. (TikTok)

Młodzi gangsterzy z Neapolu rozpoczęli działalność w mediach społecznościowych. Na różnych kontach na TikToku zamieszczają filmiki, na których chwalą się swoim bogactwem, zagranicznymi podróżami i wpływami. Ich lekkomyślność ma denerwować starych bossów.

Mafia na TikToku

Jednym z nich jest Crescenzo Marino - syn szefa Camorry. Zgromadził jak dotąd ponad 43 tys. obserwujących. Na swoich filmikach pokazuje markowe ubrania, drogie zegarki, sportowe auta czy spotkania ze znanymi raperami. Nie ukrywa także, w jaki sposób zdobył swoje bogactwo.

Członkowie mafii wykorzystują TikToka także do innych celów. Po zamordowaniu człowieka powiązanego z klanem Carillo-Perfetto, na TikToku pojawiła się wiadomość od Camorry, w którym ostrzegano policję: "Dajemy ci tydzień na ich aresztowanie, albo urządzimy przeciwko nim piekło".

Po raz pierwszy w historii gangsterzy znaleźli sposób na opowiedzenie o swoim życiu. Camorra ma najmłodszych członków mafii i oni uwielbiają TikToka, ponieważ jest tak szybki i ma mniej zasad niż inne platformy - powiedział dla "The Times" Marcello Ravveduto, profesor z Salerno i ekspert ws. włoskiej mafii.

Dodał, że Camorra podążyła za meksykańskimi gangami, którzy także chętnie korzystają z TikToka. Również grupy z innych państw mają coraz mniej oporów, aby pokazywać się publicznie.

To, co jest teraz potrzebne, to lepsza praca zespołowa między policją a TikTok, aby lepiej inwigilować tych ludzi - dodał Ravveduto

Camorra to jedna z najstarszych włoskich organizacji przestępczych. Jej głównym ośrodkiem jest region Kampanii na czele z Neapolem. Obok Cosa Nostry i ’Ndranghety należy do najbardziej rozpoznawalnych mafijnych gangów o włoskich korzeniach. Na początku XX wieku w regionie Kampania istniało około stu klanów należących do Camorry.

Działania Camorry są zwykle bardzo brutalne i bezwzględne. Na początku XXI wieku doszło do bardzo krwawej wojny między klanami, po której wielu bossów zginęło bądź zostało aresztowanych. To jednak nie doprowadziło do końca działalności neapolitańskiej mafii.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Ana de Armas o przygotowaniach do roli w "Gray Man"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić