Wnuk Lecha Wałęsy usłyszał wyrok. Ma trafić na 4 lata do więzienia

35

Sąd Rejonowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie rozboju i pobicia dwóch obywateli Szwecji. Wśród skazanych znalazł się wnuk byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Bartłomiej W. ma trafić na 4 lata do więzienia.

Wnuk Lecha Wałęsy usłyszał wyrok. Ma trafić na 4 lata do więzienia
Wnuk byłego prezydenta Bartłomiej W. został skazany na 4 lata więzienia. Na zdjęciu: oskarżony na rozprawie w 2019 roku (PAP, Adam Warżwa)

W poniedziałek sędzia Adrianna Kłosowska odczytała wyrok w sprawie trzech oskarżonych o zaatakowanie obywateli w Szwecji w Gdańsku. Sąd nie miał wątpliwości co do winy Oskara N., Dawida M. oraz wnuka byłego prezydenta Bartłomieja W.

Najbardziej surową karę w postaci 6 lat więzienia usłyszał Dawid M. Zdaniem sądu, mężczyzna był najbardziej agresywny. Oskar N. oraz Bartłomiej W. zostali skazani na 4 lata więzienia.

Wnuk Lecha Wałęsy skazany. Miał zaatakować obywateli Szwecji

Na sali sądowej obecny był jedynie Oskar N., aresztowany do innej sprawy karnej. M. oraz W. odpowiadają od grudnia 2018 roku z wolnej stopy.

Skazanie trzech mężczyzn było możliwe dzięki zeznaniom pokrzywdzonych. Sędzia Kłosowska zaznaczyła, że oskarżeni traktowali napaść na Szwedów jako coś błahego i nieistotnego. Tymczasem jeden z napadniętych obcokrajowców odniósł poważne obrażenia.

Podczas rozboju Dawid M. zaatakował jednego z mężczyzn pałką teleskopową. Do ataku dołączył wnuk byłego prezydenta, który zaczął kopać obcokrajowca. Wtedy, zdaniem sądu, do rozboju przyłączył się także Oskar N., który zaczął przeszukiwać kieszenie pokrzywdzonego.

Jeśli chodzi o linię obrony oskarżonych, to pan W. nie przyznawał się w ogóle do winy w zakresie tego zdarzenia i odmawiał składania wyjaśnień. Oskar N. przyznał się do zaboru telefonu. Pan M. początkowo się nie przyznawał, a później się przyznał – opisała sędzia, dodając, że oskarżeni działali wspólnie i w porozumieniu.

Napadli na Szwedów w Gdańsku. Ukradli im telefon komórkowy

Napaść na obywateli Szwecji miała miejsce w maju 2018 roku. Jak ustaliła prokuratura, trzej oskarżeni napadli na dwóch szwedzkich turystów w centrum Gdańska. Mężczyźni zostali pobici i ukradziono im telefon komórkowy wart około 350 złotych. Wyrok jest nieprawomocny.

Obejrzyj także: Para przestępców okradała obcjokrajowców w Krakowie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić