Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"

43
Podziel się:

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz wygrał w sądzie proces z Lechem Wałęsą. Chodziło o naruszenie dóbr osobistych. Były prezydent miał być pozwany przez niego za publiczne twierdzenia, że historyk rzekomo brał udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"
Lech Wałęsa (PAP)

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz ma powody do radości. Jakiś czas temu wytoczył prezydentowi Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych. A to wszystko za publiczne twierdzenia, że historyk miał brać udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Wygrałem proces z Lechem Wałęsą! "Jestem dumny, że trwałem przy swoim zdaniu wbrew wszystkim dostojnikom i powagom. Jestem dumny, że dzisiaj jeszcze ściga mnie za to »wczoraj« nienawiść" (I. Matuszewski) Dobrym ludziom dziękuję za wsparcie! Złym... - napisał na swoim Twitterze.

"To jest skandal!"

Jeden fakt jednak rozczarował historyka. Chodzi o to, że Wałęsa nie musi zapłacić pieniędzy na cel społeczny, czego domagał się Cenckiewicz oraz nie musi zwrócić kosztów procesu.

W zakresie kary (wpłata na cel społeczny) i zwrotu kosztów procesowych Sąd uwolnił Wałęsę! I to jest skandal! Aksjologicznie wygrałem a finansowej kary - czego się domagałem - Wałęsa nie poniósł. Oświadczenie w tej sprawie nieco później - poinformował historyk.

Były prezydent nie był zadowolony z decyzji sądu. W związku z tym opublikował na Facebooku grafikę, na której znajdują się treści obrażające profesora: "Cenckiewicz dostał miliony od Kaczyńskich, żeby zniszczyć Lecha Wałęsę. Wnuk esbeka za kasę wykona każdą robotę".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
agata
rok temu
Walesa ,Owsiak, Cimoszewicz, Czarnecki, Najsztub , Zdanowska, prez Karnowski, Grodzki, Giertych sa nietykalni. W najgorszym przypadku przedawnienie albo choroba.
PIOTR PAWEŁ
rok temu
Cenckiewicz nie ciesz się. I ciebie już wkrótce rozliczą za twoje "historyczne prawdy". Chcesz udowodnić, że ubecja w osobie swojego agenta bolka obaliła komunę? Teraz wspomaga cię "mejzowaty" Karolek. Duet egzotyczny.
zero prawdy
rok temu
a ile procesów się nie odbyło ile kłamstw oszczerstw się panu upiekło lub inaczej nie odbyło - dla mnie jest pan złem chodzącym złem!
Stopyu nóg.
rok temu
Lech jest już na drodze do domu Ojca.
Adam N 1973
rok temu
Wiadomo, sędzia należał do kasty, więc Wałęsa jest nadal pod parasolem. I tak niezwykłe, że Cenckiewiczowi nie nałożył kary
Miał
rok temu
"Były prezydent miał być pozwany". Na wymioty mnie zbiera od tego kociokwiku "miał miał". Czy ta mania wynika z niechęci do sprawdzania publikowanych informacji???
czarny
rok temu
Przez tyle lat nie wyzbył się prostactwa i głupoty, były prezydent oczywiście
w konia
rok temu
Wałęsa skoczył przez mur i zrobił naród w trąbę. I podobnie w trąbę zrobił naród Mazowiecki, swoją czerwoną kreską.
Padres
rok temu
Bolek Wałęsa brał miliony od SB ? no sam się przyznał, że wygrywał jak potrzebował, a teraz chce zmieniać historię.
pawel-
rok temu
a Kiszczak do końca wobec Bolka był lojalny ...
Kocia mama
rok temu
Nie ma się co dziwić ze wygrywa historyk pisowski sądy nie ktore też są partyjne.
Kocia mama
rok temu
Nie ma się co dziwić ze wygrywa historyk pisowski sądy nie ktore też są partyjne.
prowadzący
rok temu
Spawacz przegrał ! Nie miał szans !
Kidava
rok temu
Bolem, Lolem i Golem - trzy wcielenia Lecha.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić