Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"

85

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz wygrał w sądzie proces z Lechem Wałęsą. Chodziło o naruszenie dóbr osobistych. Były prezydent miał być pozwany przez niego za publiczne twierdzenia, że historyk rzekomo brał udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"
Lech Wałęsa (PAP)

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz ma powody do radości. Jakiś czas temu wytoczył prezydentowi Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych. A to wszystko za publiczne twierdzenia, że historyk miał brać udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Wygrałem proces z Lechem Wałęsą! "Jestem dumny, że trwałem przy swoim zdaniu wbrew wszystkim dostojnikom i powagom. Jestem dumny, że dzisiaj jeszcze ściga mnie za to »wczoraj« nienawiść" (I. Matuszewski) Dobrym ludziom dziękuję za wsparcie! Złym... - napisał na swoim Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

"To jest skandal!"

Jeden fakt jednak rozczarował historyka. Chodzi o to, że Wałęsa nie musi zapłacić pieniędzy na cel społeczny, czego domagał się Cenckiewicz oraz nie musi zwrócić kosztów procesu.

W zakresie kary (wpłata na cel społeczny) i zwrotu kosztów procesowych Sąd uwolnił Wałęsę! I to jest skandal! Aksjologicznie wygrałem a finansowej kary - czego się domagałem - Wałęsa nie poniósł. Oświadczenie w tej sprawie nieco później - poinformował historyk.

Były prezydent nie był zadowolony z decyzji sądu. W związku z tym opublikował na Facebooku grafikę, na której znajdują się treści obrażające profesora: "Cenckiewicz dostał miliony od Kaczyńskich, żeby zniszczyć Lecha Wałęsę. Wnuk esbeka za kasę wykona każdą robotę".

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić