Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"

43
Podziel się

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz wygrał w sądzie proces z Lechem Wałęsą. Chodziło o naruszenie dóbr osobistych. Były prezydent miał być pozwany przez niego za publiczne twierdzenia, że historyk rzekomo brał udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Cenckiewicz wygrał proces z Wałęsą! "To jest skandal!"
Lech Wałęsa (PAP)
bEUQsLpN

Historyk prof. Sławomir Cenckiewicz ma powody do radości. Jakiś czas temu wytoczył prezydentowi Lechowi Wałęsie proces o naruszenie dóbr osobistych. A to wszystko za publiczne twierdzenia, że historyk miał brać udział w sfałszowaniu "teczek Kiszczaka".

Wygrałem proces z Lechem Wałęsą! "Jestem dumny, że trwałem przy swoim zdaniu wbrew wszystkim dostojnikom i powagom. Jestem dumny, że dzisiaj jeszcze ściga mnie za to »wczoraj« nienawiść" (I. Matuszewski) Dobrym ludziom dziękuję za wsparcie! Złym... - napisał na swoim Twitterze.
bEUQsLpP

"To jest skandal!"

Jeden fakt jednak rozczarował historyka. Chodzi o to, że Wałęsa nie musi zapłacić pieniędzy na cel społeczny, czego domagał się Cenckiewicz oraz nie musi zwrócić kosztów procesu.

bEUQsLpV
W zakresie kary (wpłata na cel społeczny) i zwrotu kosztów procesowych Sąd uwolnił Wałęsę! I to jest skandal! Aksjologicznie wygrałem a finansowej kary - czego się domagałem - Wałęsa nie poniósł. Oświadczenie w tej sprawie nieco później - poinformował historyk.

Były prezydent nie był zadowolony z decyzji sądu. W związku z tym opublikował na Facebooku grafikę, na której znajdują się treści obrażające profesora: "Cenckiewicz dostał miliony od Kaczyńskich, żeby zniszczyć Lecha Wałęsę. Wnuk esbeka za kasę wykona każdą robotę".

bEUQsLpW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQsLqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
agata
1 tyg. temu
Walesa ,Owsiak, Cimoszewicz, Czarnecki, Najsztub , Zdanowska, prez Karnowski, Grodzki, Giertych sa nietykalni. W najgorszym przypadku przedawnienie albo choroba.
PIOTR PAWEŁ
1 tyg. temu
Cenckiewicz nie ciesz się. I ciebie już wkrótce rozliczą za twoje "historyczne prawdy". Chcesz udowodnić, że ubecja w osobie swojego agenta bolka obaliła komunę? Teraz wspomaga cię "mejzowaty" Karolek. Duet egzotyczny.
zero prawdy
1 tyg. temu
a ile procesów się nie odbyło ile kłamstw oszczerstw się panu upiekło lub inaczej nie odbyło - dla mnie jest pan złem chodzącym złem!
bEUQsLqr
Stopyu nóg.
2 miesiące temu
Lech jest już na drodze do domu Ojca.
Adam N 1973
2 miesiące temu
Wiadomo, sędzia należał do kasty, więc Wałęsa jest nadal pod parasolem. I tak niezwykłe, że Cenckiewiczowi nie nałożył kary
Miał
2 miesiące temu
"Były prezydent miał być pozwany". Na wymioty mnie zbiera od tego kociokwiku "miał miał". Czy ta mania wynika z niechęci do sprawdzania publikowanych informacji???
czarny
2 miesiące temu
Przez tyle lat nie wyzbył się prostactwa i głupoty, były prezydent oczywiście
w konia
2 miesiące temu
Wałęsa skoczył przez mur i zrobił naród w trąbę. I podobnie w trąbę zrobił naród Mazowiecki, swoją czerwoną kreską.
Padres
2 miesiące temu
Bolek Wałęsa brał miliony od SB ? no sam się przyznał, że wygrywał jak potrzebował, a teraz chce zmieniać historię.
pawel-
2 miesiące temu
a Kiszczak do końca wobec Bolka był lojalny ...
Kocia mama
2 miesiące temu
Nie ma się co dziwić ze wygrywa historyk pisowski sądy nie ktore też są partyjne.
Kocia mama
2 miesiące temu
Nie ma się co dziwić ze wygrywa historyk pisowski sądy nie ktore też są partyjne.
prowadzący
2 miesiące temu
Spawacz przegrał ! Nie miał szans !
bEUQsLqj
Kidava
2 miesiące temu
Bolem, Lolem i Golem - trzy wcielenia Lecha.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić