Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|

Woda w rzekach szybko się podnosi. IMGW wydał ostrzeżenia

3
Podziel się:

Roztopy sprawiły, że poziom wód w rzekach gwałtownie zaczął się podnosić. Najniebezpieczniej jest w 4 województwach. IMGW wydał ostrzeżenia.

Woda w rzekach szybko się podnosi. IMGW wydał ostrzeżenia
Wzrasta poziom wód w rzekach. Ostrzeżenia IMGW (PAP, Darek Delmanowicz)

Poziom wód w rzekach się podnosi. Ostrzeżenia IMGW

Ponieważ w ostatnich dniach do Polski zawitały dość wysokie temperatury, śnieg zaczął topnieć. Wraz ze znikaniem pokrywy śniegowo-lodowej zaczął się jednak podnosić poziom wód w rzekach. W niektórych miejscach przekroczył stan alarmowy.

Stan alarmowy jest przekroczony na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 30 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 7 stacjach w dorzeczu Odry oraz na 1 stacji w dorzeczu rzek Przymorza - przekazał po godzinie 17:00 Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na Twitterze.

Roztopy. Ostrzeżenia hydrologiczne dla 4 województw

Najniebezpieczniejsza sytuacja jest w 4 województwach. IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia dla województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

W ciągu najbliższych dni spłyną wody roztopowe z górnej Wisły oraz Narwi i Bugu - wyjaśnia IMGW.

Meteorolodzy dodają, że na wodowskazie Modlin obserwowany jest jeszcze wzrost poziomu wody. To wynik spływającej wody z topniejącej pokrywy śnieżnej.

Dlatego stan wody po chwilowej stabilizacji i opadaniu będzie jeszcze stopniowo wzrastał, wraz z napływem wód roztopowych - tłumaczy IMGW w komunikacie zamieszczonym przed godziną 19:00 w mediach społecznościowych.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Łukasz
rok temu
A za miesiąc susza i podwyżka warzyw oraz owoców 😅
Rzepka
rok temu
blokują komentarze a puszczają do wglądu reklamy burdeli i spam o tych pielęgniarkach. Kto tam pracuje?
Polak
rok temu
Żadna nowość że na wiosnę śnieg topnieje i poziom wody w rowach, strumieniach, potokach i rzekach się podnosi 🙄🙄 Ludzie widać zglupieli już do tego stopnia, że trzeba ich ostrzegac że śnieg topnieje i więcej wody w rzekach. Niedługo trzeba będzie ostrzegać "Uwaga! rano będzie rano i trzeba będzie wstać. Ostrzegamy" "uwaga! Pada deszcz który jest mokry i można zmoknąć"
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić