"Wojownicy Maryi" będą przepraszać za bluźnierstwa w Halloween

416

Halloween od zawsze wywołuje w Polsce sporo kontrowersji. Podczas gdy jedni z niecierpliwością czekają, by wskoczyć w upiorne przebrania, inni dopatrują się w święcie elementów okultyzmu. "Wojownicy Maryi" postanowili "interweniować". Będą przepraszać Boga za "wszystkie zniewagi i bluźnierstwa dokonywane na całym świecie w czasie Halloween".

"Wojownicy Maryi" będą przepraszać za bluźnierstwa w Halloween
"Wojownicy Maryi" będą przepraszać za Halloween (Facebook, Getty Images)

Halloween zbliża się wielkimi krokami, co wyraźnie czuć w każdym zakątku kraju. W sklepach i na ulicach pojawiły się już upiorne ozdoby, miłośnicy horrorów obmyślają tegoroczne przebrania, a w klubach, pubach, czy nawet przedszkolach organizowane są halloweenowe imprezy.

Święto, które przywędrowało do nas z Ameryki, w Polsce z każdym rokiem zyskuje coraz większą popularność. Im huczniej jednak jest obchodzone, tym głośniejsze głosy sprzeciwu zbiera. Halloween wzbudza kontrowersje szczególnie wśród katolików, którzy uważają je za święto komercyjne, a przede wszystkim pogańskie.

Przeciwnicy doszukują się w Halloween powiązań z okultyzmem. Wielu osobom nie podoba się też fakt, że przypada w przeddzień ważnego dla Polaków święta - Wszystkich Świętych, w związku czym zarzucają Halloween m.in. banalizację śmierci.

Wojownicy Maryi przepraszają za Halloween

Głośny sprzeciw wobec Halloween postanowili wyrazić Wojownicy Maryi z Konina. Grupa poinformowała na swoim facebookowym fanpage'u o zorganizowanym przez siebie nietypowym wydarzeniu.

Maryjna wspólnota męska zaprosiła na "wspólne przeprosiny za Halloween", które odbędą się 31 października w parafii św. Bartłomieja w Koninie. Event obejmuje wspólną modlitwę, Eucharystię i adorację, wynagradzające "za wszystkie zniewagi i bluźnierstwa dokonywane na całym świecie w czasie Halloween".

Halloween potocznie uznawane za świetny dzień do zabawy, to tak naprawdę jedno z najgorszych i najniebezpieczniejszych "świąt" obchodzonych przez kościół szatana na całym świecie. Mówią, że tego dnia wychodzą na zaproszenie ludzi przy "niewinnej zabawie" całe zastępy piekieł, które niszczą i zniewalają dusze ludzkie - czytamy w poście "Wojowników Maryi" z Konina.

Grupa zachęca do wspólnego "przepraszania Boga za pośrednictwem wszystkich świętych" gdyż jak podkreślono we wpisie, jako "jako chrześcijanie jesteśmy do tego zobowiązani". Z reakcji na post udostępniony na Facebooku wynika, że co najmniej kilkadziesiąt osób zamierza wziąć udział w wydarzeniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Halloween obraża uczucia katolików? Ksiądz mówi o "zderzeniu kulturowym"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić