Łukasz Michalik
Łukasz Michalik| 

Wracają szkolenia wojskowe. Minister zapowiada 20 tys. rezerwistów

46

20 tys. przeszkolonych rezerwistów. Taką liczbę zapowiada minister obrony narodowej. Szkolenia mają się rozpocząć już w czerwcu, a wojsko chce skierować na nie przede wszystkim tych, którzy z powodu pandemii utracili pracę.

Polskie wojsko szuka rezerwistów, szczególnie wśród tych, którzy przez koronawirusa nie mają pracy.
Polskie wojsko szuka rezerwistów, szczególnie wśród tych, którzy przez koronawirusa nie mają pracy.

Intensywne szkolenia mają rozpocząć się już w połowie miesiąca. MON zamierza przeszkolić znaczną grupę rezerwistów. To istotna informacja, ponieważ po zaprzestaniu w 2008 roku poboru, polskiej armii zaczyna brakować wyszkolonych rezerw. Masowe szkolenie ma zmienić tę sytuację.

Masowe szkolenia rezerwistów w Polsce. Do kogo są skierowane?

Szkolenia będą skierowane zarówno do osób, które mają już za sobą służbę wojskową, jak i do tych, które do tej pory nie miały styczności z wojskiem. Grupą, budzącą szczególne zainteresowanie armii są bezrobotni, którzy utracili pracę w wyniku pandemii koronawirusa.

Polskie wojsko liczy na ochotników

Co istotne, za czas szkoleń rezerwistom przysługuje wynagrodzenie w wysokości 3 tys. zł. Osoby, które wcześniej nie służyły, mogą liczyć na 1,2 tys. miesięcznie i 2,6 tys. zł odprawy.

Szkolenia mają być okazją do zwiększenia zainteresowania służbą zawodową. Jak stwierdził minister: - W stosunku do osób, które po raz pierwszy będą miały styczność z Wojskiem Polskim, liczymy na to, że postanowią związać swoją przyszłość zawodową czy to z wojskami operacyjnymi, czy też w formule służby terytorialnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić