Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

"Wróciły najgorsze wspomnienia". Poruszający wpis Magdaleny Adamowicz

16

W środę w miejscowości Handlova doszło do zamachu na premiera Słowacji Roberta Fico. Na dramatyczne zdarzenie zareagowała Magdalena Adamowicz, wdowa po zamordowanym prezydencie Gdańska. Padły poruszające słowa.

"Wróciły najgorsze wspomnienia". Poruszający wpis Magdaleny Adamowicz
"Wróciły najgorsze wspomnienia". Poruszający wpis Magdaleny Adamowicz (Getty Images, PAP)

W trakcie przywitania z mieszkańcami Handlovej premier Słowacji Robert Fico został postrzelony. Z najnowszych informacji, które przekazał w rozmowie z BBC wicepremier Słowacji Tomas Taraba, wynika, że "Fico nie jest w tym momencie w sytuacji zagrażającej życiu".

Na to, co wydarzyło się w środę na Słowacji, zareagowała Magdalena Adamowicz. Za pośrednictwem platformy "X" wyznała, że "wróciły najgorsze wspomnienia".

Modlę się za premiera Roberta Fico. Wróciły najgorsze wspomnienia. Polityka i żadna władza nie jest warta ludzkiego życia! Nienawiść w polityce zawsze przynosi najgorsze żniwo, jej nie da się zatrzymać, raz uruchomiona jest jak lawina i dlatego nigdy nie wolno jej używać. Nigdy! - napisała wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie udało się ze stolicą, powalczy o kraj? Ekspert ocenia szanse Bocheńskiego

13 stycznia 2019 roku ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lekarze przez kilkanaście godzin walczyli o uratowanie jego życia, ale niestety przegrali tę batalię. Polityk zmarł 14 stycznia.

Jaki jest stan Roberta Fico?

Obecnie Robert Fico znajduje się w śpiączce farmakologicznej. Lekarze późno w nocy zdołali zatrzymać ciężki krwotok po ranie postrzałowej - przekazał reporter RMF FM Jakub Rybski.

Reporter RMF FM od jednego z pracowników szpitala w Bańskiej Bystrzycy usłyszał, że stan Roberta Fico jest ciężki, ale stabilny. W piątek lub sobotę, jeżeli stan zdrowia na to pozwoli, może zostać przetransportowany śmigłowcem do Bratysławy.

W czwartkowy poranek ustaleniami podzieliły się też słowackie media. Donoszą one, że premier jest już po operacji. "Gazeta N" twierdzi natomiast, że jest przytomny.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić