WSKSiM. Rydzyk "dziękuje Bogu". Czarnek znowu wzbudził kontrowersje

140

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli "dziecko" ojca Rydzyka, przeszło olbrzymią transformację. Od teraz ma status akademii. Ojciec Rydzyk nie kryje wielkiej radości. Minister Czarnek postanowił natomiast pokusić się z tej okazji o kontrowersyjne słowa.

WSKSiM. Rydzyk "dziękuje Bogu". Czarnek znowu wzbudził kontrowersje
Od lewej: o. Rydzyk, Zdzisław Klafka - rektor WSKSiM, minister Czarnek (PAP)

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu "od czwartku nie istnieje". Od teraz to "Akademia Wyższej Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu", mówił przez mikrofon uradowany Czarnek podczas swojego wystąpienia, podaje Onet.

WSKSiM przeszło niemałą transformację i stało się akademią. To wielki krok dla o. Rydzyka, który szkołę powołał do istnienia w 2001 r. Nie krył swojej radości z tego stanu rzeczy. Za wszystko "podziękował panu Bogu".

Dziękuję panu Bogu za tę uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię - mówi o. Rydzyk.

Podczas wydarzenia głos zabrał także m.in. zaproszony minister Czarnek. Powiedział, że WSKSiM to według niego "walec laicyzacji".

Gdyby nie było tego ciągłego poszukiwania prawdy, tutaj w Toruniu, tutaj w WSKSiM, to walec laicyzacji, który widzimy, jakie wyrządził szkody w Europie Zachodniej, przejechałby także przez Polskę. Ale nie przejechał i nie przejedzie, bo była WSKSiM - mówił, co w sieci wywołało kontrowersje, podaje Onet.

Czarnek gratuluje studentom wyboru. WSKSiM od teraz to już akademia. Ojciec Rydzyk radosny, jak nigdy

Przy okazji dodał, że gratuluje studentom wyboru, który według niego "nie mógłby być lepszy". Czy to już jawne faworyzowanie?

Studentom pierwszego roku gratuluję znakomitego wyboru. Lepiej nie mogliście wybrać. Mówię to ja - komentował podekscytowany minister edukacji, cyt. przez Onet.

Jak podaje Onet, do redemptorysty swoje listy gratulacyjne wysłali m.in. prezydent Andrzej Duda, a także premier Mateusz Morawiecki. Rektorem akademii jest Zdzisław Klafka - niegdyś m.in. wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić