o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

WSKSiM. Rydzyk "dziękuje Bogu". Czarnek znowu wzbudził kontrowersje

111
Podziel się

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, czyli "dziecko" ojca Rydzyka, przeszło olbrzymią transformację. Od teraz ma status akademii. Ojciec Rydzyk nie kryje wielkiej radości. Minister Czarnek postanowił natomiast pokusić się z tej okazji o kontrowersyjne słowa.

WSKSiM. Rydzyk "dziękuje Bogu". Czarnek znowu wzbudził kontrowersje
Od lewej: o. Rydzyk, Zdzisław Klafka - rektor WSKSiM, minister Czarnek (PAP)
bESKRObp

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu "od czwartku nie istnieje". Od teraz to "Akademia Wyższej Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu", mówił przez mikrofon uradowany Czarnek podczas swojego wystąpienia, podaje Onet.

WSKSiM przeszło niemałą transformację i stało się akademią. To wielki krok dla o. Rydzyka, który szkołę powołał do istnienia w 2001 r. Nie krył swojej radości z tego stanu rzeczy. Za wszystko "podziękował panu Bogu".

Dziękuję panu Bogu za tę uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię - mówi o. Rydzyk.
bESKRObr

Podczas wydarzenia głos zabrał także m.in. zaproszony minister Czarnek. Powiedział, że WSKSiM to według niego "walec laicyzacji".

Gdyby nie było tego ciągłego poszukiwania prawdy, tutaj w Toruniu, tutaj w WSKSiM, to walec laicyzacji, który widzimy, jakie wyrządził szkody w Europie Zachodniej, przejechałby także przez Polskę. Ale nie przejechał i nie przejedzie, bo była WSKSiM - mówił, co w sieci wywołało kontrowersje, podaje Onet.

Czarnek gratuluje studentom wyboru. WSKSiM od teraz to już akademia. Ojciec Rydzyk radosny, jak nigdy

Przy okazji dodał, że gratuluje studentom wyboru, który według niego "nie mógłby być lepszy". Czy to już jawne faworyzowanie?

bESKRObx
Studentom pierwszego roku gratuluję znakomitego wyboru. Lepiej nie mogliście wybrać. Mówię to ja - komentował podekscytowany minister edukacji, cyt. przez Onet.

Jak podaje Onet, do redemptorysty swoje listy gratulacyjne wysłali m.in. prezydent Andrzej Duda, a także premier Mateusz Morawiecki. Rektorem akademii jest Zdzisław Klafka - niegdyś m.in. wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESKRObS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(111)
Oto
miesiąc temu
prawdziwy władca suwerena.
Fakt
miesiąc temu
Dziękuję panu Bogu za tę uczelnię, w której szuka się prawdy, a nie szerzy ideologię - mówi o. Rydzyk Taka Dobra Zmiana ze Polska spadla z 18 miejsce w 2015 na 64 w swiatowym rankingu co do wolnej prasy. 1.Norwegia. .33 .W.Bryt. 44 USA. Estonia 15...,Wegry 92....Costa Rica 5 i Jamaika 7.
Trzeżwy
miesiąc temu
PiS przez nachalny katolicyzm wspierany przez takich "przedstawicieli" Boga sam tak odlaicyzuje Polskę,że Czesi przy nas będą narodem mocno wierzącym...
bESKRObT
katoliban pol...
miesiąc temu
Nie trzeba Islamizacji w Polsce mamy za to PISlamizacje. To samo!!!!!! ten sam fanatyzm, ten sam patriarchat facetów sukienkach. Te same zabobony i to samo religijne państwo!!!
kulturalny no...
miesiąc temu
Akademia wyższej kultury????? chyba żadnej kultury nie ma u tej osoby w kiecce????
pawel-
miesiąc temu
były by takie piękne baseny przy szkołach ...no i co, za to jest religia
GośśććA
miesiąc temu
Darowali by sobie! Obłuda i hipokryzja na każdym kroku! Jest tyle lepszych uczelni i są tylko wyższe a zasługują na więcej!
ORMO Iuris
miesiąc temu
będzie czuwać nad treścią programową tej ultrakatolickiej medresy.
Kuźnia kadr
miesiąc temu
Kaczyńskiego...
Pralnia
miesiąc temu
umysłów...
Będą siedzieć
miesiąc temu
oboje w Zakonie Kontemplariuszy.
Akademia
miesiąc temu
Mistyki i Atomistyki...
Medresa
miesiąc temu
kształtująca przyszłych funkcjonariuszy nacjonalistyczno-klerykalnego reżimu...
bESKRObL
Sutanna
miesiąc temu
na wysokości! Ministrant Garnek w naszej szkole zagościł!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić