Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Wstrząsająca zbrodnia. Matka zabiła 6 dzieci

23

Mairead Philpott została skazana za zabójstwo sześciorga dzieci. Kobieta i jej mąż celowo wzniecili pożar, by otrzymać od miasta Derby większy dom komunalny. 39-latka wyszła na wolność po zaledwie 8 latach w więzieniu.

Wstrząsająca zbrodnia. Matka zabiła 6 dzieci
W pożarze domu zginęło sześcioro dzieci (Facebook)

Mairead Philpott w 2013 r. została skazana na 17 lat więzienia. Kobieta wraz ze swoim mężem celowo wznieciła pożar, w wyniku którego zginęło sześcioro dzieci w wieku 13, 10, 9, 8, 6 i 5 lat.

39-latka została wypuszczona na wolność po spędzeniu w więzieniu zaledwie 8 lat. Jej uwolnienie wywołało gniew wśród wielu osób, w tym jej własnej matki.

Wyrok nie jest wystarczająco długi i wyrzekamy się jej po tym, co zrobiła - powiedziała "The Sun" matka Mairead.
To absolutna kpina z krajowego wymiaru sprawiedliwości. Odsiedziała zaledwie rok za każde z sześciu niewinnych żyć, które bezdusznie odebrała. Wraca na wolność, a podatnicy płacą za to, by mogła zyskać nową tożsamość, ochronę, pomoc psychologa i miejsce do życia - skomentował David Spencer z Centrum Zapobiegania Przestępczości.

Brytyjskie media podają, że kobieta była "zachwycona" możliwością opuszczenia więzienia. 39-latka nie była lubiana i choć posługiwała się innym nazwiskiem, osadzone wiedziały, za co została skazana.

Wzniecili pożar i zabili swoje dzieci, by dostać większy dom

Mairead Philpott wraz z mężem zaplanowała i wznieciła pożar w 2012 r. Para podpaliła dom z trzema sypialniami w Derby, by dostać większy dom komunalny. W ogniu zginęło sześcioro ich dzieci. Po tej tragedii małżeństwo próbowało zrzucić winę na kochankę mężczyzny, jednak śledczy ustalili, że to oni odpowiadają za zbrodnię. Mick Philpott został skazany na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia po 15 latach.

Zobacz także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić