Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Wstrząsające dane GUS. Podano, o ile wzrosła liczba zgonów w 2020 roku

27
Podziel się:

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zgonów w 2020 roku. Niestety zgodnie z przewidywaniami okazało się, że pandemia koronawirusa spowodowała ich znaczny wzrost.

Wstrząsające dane GUS. Podano, o ile wzrosła liczba zgonów w 2020 roku
Wiadomo, o ile wzrosła liczba zgonów w 2020 roku (Pixabay)

Pandemia koronawirusa nie oszczędza ludzi na całym świecie. Niezależnie od narodowości w 2020 roku wielu zakażonych odeszło na zawsze. Niestety wśród nich było wielu Polaków, co potwierdziły dane opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny.

Liczba zgonów w 2020 roku w Polsce okazała się zdecydowanie wyższa niż w 2019 roku. Z danych GUS wynika, że w ciągu 366 dni zmarło aż 477 tysięcy 335 osób, czyli o 68 tysięcy więcej niż podano w poprzednim bilansie. W IV kwartale zanotowano największy, bo aż 60 proc. przyrost w stosunku do tego samego okresu z 2019 roku. W najgorszym tygodniu od 2 do 8 listopada zmarło aż 16 tysięcy Polaków.

Wysoki przyrost zgonów nie jest przypadkowy. Jako jego przyczynę Główny Urząd Statystyczny wskazał pandemię koronawirusa, która przyczyniła się do wzrostu tego typu statystyk w krajach na całym świecie. Szczyt pandemii wskazano właśnie na okres końca roku.

Zobacz także: Trzy dawki szczepionki koniecznością? Dr Grzesiowski odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(27)
gość
11 miesięcy temu
Więcej ludzi umarło nie doczekawszy pomocy na czas, bo teleporadami leczyć się nie da! Wszystkie możliwości ratunku i leczenia zostały ODCIĘTE. Za to ludobójstwo odpowiada PiS!
Ccc
11 miesięcy temu
Nieboszczyków chowano dwa razy a nieboszczki trzy razy, stąd ta frekwencja w ziemi.
Kris
11 miesięcy temu
Z powodu srowida nie umarło nawet 1000 osób..
Bruce Lee
11 miesięcy temu
Ciekawe ilu osobą respiratory rozerwały płuca. niedzielski i morawiecki ma krew na rękach!!!!.
Krycha ZG
11 miesięcy temu
Dla służby zdrowia - to teraz tylko ważne , żeby dostać dodatek covidowy.Dla pacjentów - totalna znieczulica.
Krycha ZG
11 miesięcy temu
Dla służby zdrowia - to teraz tylko ważne , żeby dostać dodatek covidowy.Dla pacjentów - totalna znieczulica.
8787
11 miesięcy temu
Tak. Rzeczywiście jeśli wliczyć samobójców, co stracili przez duszenie gospodarki majątek, zawałowców, chorych na raka i takie tam, co nie mieli pomocy, bo służba zdrowia się wyzamykała, doliczyć tych co byli szczepieni, a nie powinni, to kovid zebrał spore żniwo.
daf
11 miesięcy temu
haaa dobrze ze napisaliscie ''plANDEMIA KORONAWIRUSA''a nie KORONAWIRUS. Sam wirus nie zabił tak wielu osob najbardziej smiercionosny jest ten cały cyrk zwiazzany z cowID
vczcf
11 miesięcy temu
Podziękujcie Morawieckiemu i Niedzielskiemu, lepiej działali niż nasi wrogowie.
SuperGość
11 miesięcy temu
Oczywiście tych zgonów przybędzie sporo bo szeroką ławą na łono Abrahama trafią teraz ci którzy nie wierzą w pandemię koronawirusa jak i ci co nie chcą przeciw niemu się szczepić. Niewykluczone, że zaległości leczenia ludzi z innymi chorobami z powodu pandemicznego zawirowania też nie da się w tym roku całkowicie nadgonić ale po 2022 r. w statystykach zgonów nie będzie już porównywalnie jak w 2019 r. o ile flejtuchowaci towarzysze chińscy nie zafundują nam znowu czegoś lepszego niż koronawirus
Gość
11 miesięcy temu
Kłamstwo goni kłamstwo a zanim następne kłamstwo i tak w kólko. Ja sie dziwie że jest tylu profesorów nauczycieli ludzi, na prawde wykształconych tak łatwo dają sobą manipulować ...
kri
11 miesięcy temu
Członkom Rządu, ich rodzinom i każdemu kto przyczynia się do szerzenia tej korona paranoi życzę szybkiego nowotworu i śmierci w bólach. Świadomie zniszczyliście gospodarstwa domowe, przyczyniliście się do nieuzasadnionej śmierci tysięcy ludzi. Uchwalacie przepisy i płacicie za bezkarne mordowanie ludzi (tzw. ustawa dobrego samarytanina). Tyle kłamstw, bzdur, sprzecznych z logiką informacji, decyzji, oszustw, ile było w ciągu ostatnich siedemnastu miesięcy nie widziałem całe życie. Na koniec jeden z wielu nagranych cytatów Premiera, odnoście przepisów które stanowi Rząd i parlamentarzyści: "to niesamowite, że ludzie są aż tak głupi że to przechodzi".
BDD
11 miesięcy temu
Oż wy kłamcy - redaktorzyno te zgodny są również na twoich rękach za takie właśnie okłamywanie ludzi - to nie cocid był przyczyną - a zamknięcie całkowity paraliż służby zdrowia i podporządkowanie jej tylko jednej chorobie - są statystyki i liczby - wy kłamcy gdy w Wielkiej Brytani wykreślono i wprowadzono zakaz podciągania ofiar wypadku po dodatnim teście na Covid jako zgonów na civid o 25% spadł wskażnik umieralności na covid - jak śmiecie tak kłamać - Ludzie budźcie się powstało Niezależne stowarzyszenie lekarzy niezrzeszonych - jest tam wielu luekarzy leczących ludzi m.in na coovid mówią wprost o zakłamaniu i o złym leczeniu ludiz - nikt nigdy przed tą pseudo pandemią nie leczył przez teleporady, nie osłuchiwał płuc przez teleporady - oni podają liczby, badania, statystyki - nie takie artykułki
Bolo
11 miesięcy temu
ci ludzie zmarli na procedury covidowe, brak dostępu do lekarza, wstrzymane przeszczepy i leczenie zapalenia płuc z wielodniowym opóźnieniem. Wszyscy eksperci i rząd ma krew tych ludzi na rękach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić