Wszedł do piwnicy, żeby to ukraść. Grozi mu 15 lat

8

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku, kryminalni z Oruni zatrzymali 42-letniego włamywacza. Mężczyzna wszedł do piwnicy w jednym z bloków i ukradł... narzędzia budowlane. Za ten występek grozi mu 15 lat więzienia.

Wszedł do piwnicy, żeby to ukraść. Grozi mu 15 lat
Wszedł do piwnicy żeby to ukraść. Grozi mu 15 lat. Zdjęcie poglądowe (Adobe Stock)

Do zdarzenia doszło we wtorek (3 stycznia) rano. Policja z komisariatu na gdańskiej Oruni otrzymała zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Jak podają funkcjonariusze z Gdańska, doszło do niego w jednej z piwnic w dzielnicy Chełm.

42-letni włamywacz wyłamał zamek, a następnie zaczął kraść znajdujące się w piwnicy narzędzia budowlane. Na liście znalazł się klucz hydrauliczny, rękawice robocze, reflektor, taśmy malarskie, poziomice czy piła ręczna do metalu. Straty oszacowano na ok. 4 tys. złotych.

Swoje łupy złodziej schował również w piwnicy, tym razem własnej. Jak podaje policja, nie było trudno go odnaleźć. - Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa oraz sprawcy. Jeszcze tego samego dnia kryminalni w jednym z mieszkań dzielnicy Chełm zatrzymali 42-latka podejrzanego o to przestępstwo - podaje KMP w Gdańsku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Włamywacz utknął w kominie. Strażakom nie udało się go uratować

Wszedł do piwnicy żeby to ukraść. Grozi mu 15 lat

Narzędzia udało się odzyskać. Wróciły one do właściciela. Włamywacz usłyszał zarzuty za kradzież z włamaniem. Okazało się, że podejrzany był już wcześniej karany. Dopuścił się podobnych przestępstw. Właśnie dlatego grozi mu aż 15 lat więzienia.

Podejrzany był, już wcześniej karany za włamania dlatego za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - dodaje gdańska policja.

Kradzież z włamaniem nie jest jednak lekkim przestępstwem w świetle polskiego prawa. Jak podaje Kodeks karny, za ten występek grozi surowa kara również bez względu na poprzednie problemy z prawem.

Kto kradnie z włamaniem, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10 - brzmi art. 279 §1.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić