Wszystkie objawy Omikrona. Zaobserwowałeś któryś? Lepiej zrób test

637

Omikron objawia się inaczej, niż standardowy koronawirus czy inne znane nam do tej pory warianty. Poniżej przedstawiamy symptomy, które mogą wskazywać na to, że możesz być zakażony.

Wszystkie objawy Omikrona. Zaobserwowałeś któryś? Lepiej zrób test
Zdjęcie obrazowe. (Pixabay)

Omikron to supermutacja, która objawia się inaczej, niż znane nam do tej pory warianty. Przypomina zwykłe przeziębienie, jednak nie możemy dać się zwieść. Na podstawie aplikacjo ZOE, która analizuje objawy zakażonych, naukowcy wytypowali pięć najważniejszych i najpowszechniejszych objawów Omikrona. Jeśli się pojawią, warto wykonać testy.

Drapanie w gardle

To jeden z pierwszych objawów wariantu Omikron. Drapanie i suchość gardła często prowadzi do tego, że pacjenci mają również ochrypły głos. Jednak ból gardła związany z koronawirusem jest stosunkowo łagodny i w wielu przypadkach trwa nie dłużej niż pięć dni.

Ból głowy

W przypadku "zwykłego" koronawirusa ten symptom występował rzadziej. Pacjenci zarażeni Omikronem jednak częściej uskarżają się na umiarkowane lub bardzo dokuczliwe uciskające i pulsujące bóle głowy. Szczególnie nieszczepieni pacjenci mogą odczuwać go bardzo mocno. Dr Angelique Coetzee, która jako pierwsza odkryła mutację zauważa też, że ból ten jest odporny na standardowe środki przeciwbólowe.

Katar

Katar to kolejny nieodłączny objaw Omikrona. Jednak to symptom towarzyszący wielu innym schorzeniom, dlatego w tym wypadku trzeba obserwować pozostałe.

Zmęczenie

Zmęczenie covidowe jest zupełnie inne niż normalne uczucie zmęczenia lub senności. Nawet po dobrze przespanej nocy zakażony czuje się bezsilny jak po mocnym treningu.

Kichanie

Ten objaw co ciekawe dotyczy przede wszystkim zaszczepionych. Jednak jak w przypadku kataru, to objaw powszechny również przy innych dolegliwościach.

Zobacz także: Polska gotowa zapłacić 200 mln zł kary za Turów? Wiceminister znalazł winnego
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić