Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Wtorkowa liczba zakażeń. Przerażające wieści z Ministerstwa Zdrowia

38
Podziel się:

Kolejne niepokojące doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Wtorkowa liczba nowych zakażeń jest zdecydowanie wyższa niż tydzień temu. To przerażający sygnał.

Wtorkowa liczba zakażeń. Przerażające wieści z Ministerstwa Zdrowia
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Omar Marques)

Wojciech Andrusiewicz pojawił się w programie "Sedno Sprawy" Radia Plus. Mówił w nim o aktualnej sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Niestety, przekazane przez niego informacje nie napawają optymizmem.

Musimy się liczyć, że ten wzrost tydzień do tygodnia będzie blisko trzykrotności - powiedział przed oficjalnym ogłoszeniem wtorkowego raportu dot. COVID-19 w Polsce.

O 10:30 Ministerstwo Zdrowia przekazało pełne dane. "Mamy 13 644 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (2823), lubelskiego (1605), małopolskiego (1011), śląskiego (859), pomorskiego (858), łódzkiego (795), wielkopolskiego (783), kujawsko-pomorskiego (770), dolnośląskiego (704), zachodniopomorskiego (699), podlaskiego (640), warmińsko-mazurskiego (607), podkarpackiego (606), lubuskiego (264), świętokrzyskiego (264), opolskiego (205). 151 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną" - podaje resort zdrowia.

Z powodu COVID-19 zmarło 58 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 162 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 3 125 179/ 77 980 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - dodano.

2 listopada Ministerstwo Zdrowia informowało o 4514 przypadkach zakażeń koronawirusem. Wzrost jest zatem ewidentny.

Jeśli porównamy tę falę z ubiegłoroczną, to te krzywe wyglądają mniej więcej podobnie, ale są na dużo niższym poziomie - zaznaczył Andrusiewicz.

Koronawirus w Polsce. Czego spodziewa się resort zdrowia?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia uważa, że liczba hospitalizacji w szczycie czwartej fali będzie dużo niższa niż w 2020 roku. Ponadto resort spodziewa się zakażeń na poziomie 20 tysięcy.

Oczywiście, niektórzy eksperci prognozują nawet do 40 tys., ale podchodzimy do tych prognoz z dużym dystansem, bo zmieniają się one systematycznie co 2-3 tygodnie - podkreślił Wojciech Andrusiewicz.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
George
9 miesięcy temu
A przepraszam bardzo, o którym wariancie mówimy, bo news nie doprecyzował. Zwykły covid, alpha, delta, sigma może? Nie można pozostawiać takich niedomówień! Chcę wiedzieć, którego mam się akurat bać!
Kielnix
9 miesięcy temu
Liczba utraconych ciąz po ketchu pie za oceanem ponizej
Kielnix
9 miesięcy temu
3...
Kielnix
9 miesięcy temu
3....
Kielnix
9 miesięcy temu
4....
Kielnix
9 miesięcy temu
2....
Kielnix
9 miesięcy temu
Szkoda czasu na pisanie tutaj komentarzy moderator wszystko usuwa. Ale niech nie myśli ze prawda nie ujrzy światła dziennego
Kielnix
9 miesięcy temu
2433!!??
Kielnix
9 miesięcy temu
Przez ostatnie plus 30 lat dla porównania 2198 niedonoszone ciążę? !!
8787
9 miesięcy temu
Przerażający jest fakt, że tak wielu POpleczników mają szczepionkowi ludobójcy
Janek
9 miesięcy temu
Szczyt manipulacji. Tydzień temu zstały podane dane z 1 listopada. Jest to święto kiedy sanepidy i laboratoria w większości nie pracują. W niedziele i święta zawsze jest robione mniej testów i podawana liczba jest niższa. Przemilczenie tego faktu to zwykłe kłamstwo
qustav
9 miesięcy temu
Ludzie się nie szczepią, nie noszą maseczek, nie dezynfekują rąk. Jestem niemal codziennie w jakiś sklepach większych i mniejszych i chyba ze 30% jest bez maseczki i nie zauważyłem by ktoś używał płynu do dezynfekcji. Niedawno przejazdem na zgłoszenie do Policji, że w Będzinie Łagiszy w sklepie Biedronka przebywa ponad 20 osób bez maseczki dyżurny nie wiedział na jakiej ulicy jest ten jedyny tam sklep. Ja miałem podać swoje dane, nr telefonu i chyba jeszcze nr buta. Trwało to kilka minut i w końcu odmówił interwencji. Więc tak przybywa zarażonych, ale niech się leczą na własny koszt i nie zagrażają innym!
George
9 miesięcy temu
Widzę że o2 dalej usuwa niewygodne komentarze.
Kazimierz
9 miesięcy temu
"Ministerstwo Zdrowia" powinno zmienić nazwę na "Ministerstwo Strachu". Gdyby nie to "Ministerstwo", nie wiedzielibyśmy nawet, że mamy być przerażeni. Od kilku dni chodzę nad ranem po ulicach i szukam, gdzie leżą nie uprzątnięte trupy, ale nie znalazłem jeszcze żadnego.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić